Biraz ciddi olalım, Kılıçdaroğlu kazanamayacak

İnsanların umudunu kazanamayacak kazanamayacak diye diye kırdınız. Milletin oy vereceği varsa da vermiyor.

Bir şey çok dikkatimi çekiyor. Technopat yöneticileri AKP karşıtı olduğu için mi forum üyeleri de karşıt.
Bir tane arkadaşa denk gelmedim ki, "ben AKP'yi destekliyorum" diyen biri yok.
Kimse kimseye karşıt değil. Sadece gençler AKP'den nefret ediyor ve kimse desteklemiyor.
Banlanırım korkusuyla mı? Yoksa karşıtlardan linç yememek için mi kendinizi gizliyorsunuz ya da alânen itiraf edemiyorsunuz?
Kimse kimseyi banlamıyor. Siz o konuda iyisiniz muhalifleri hapise atmayı bilirsiniz.
On binlerce Türk askerine mermi sıkıp şehit eden teröristlerle iş birliği yapanlar mı kazansın?
Kılıçdaroğluna atılan iftira. Bu olmasa hiçbir bahaneniz yok. Halbuki Kılıçdaroğlunun teröristlere olan nefretini bilmen gerek. Bu bahaneniz olmasa hiç bir dayanağınız yok.
Asıl Hüdapar'la ittifak yapanlar teröristlerle anlaşıyor, mehmetçiğe mermi sıkıyor.
Şehit annesine "çocuğun da bu mesleği seçmeseydi" diyor, gelmiş CHP terörist diye iftira atıyor.
Valla yazıklar olsun akıllanmazsınız.

Son düzenleme:
Arkadaşlar gerçekçi olunacak herhangi bir nokta varsa orası yüzdelik dilim değil. Korona vakaları, deprem çıktıları ve geçmiş seçimlerden sonra defalarca paylaşıldı. Sayılar arasındaki oranlamalar, belirli çizgilere paylaşılan sayılar, nabza göre sayı belirlemeler... O yüzden sayılara pek inanmak akıl karı değil.

Sonuçlara bakınca zaten iki kişiden birisi rte destekçisi gibi görünüyor. Ufak bi göz atarsanız da mitingler için adam toplandığı, parayla kalabalık alındığı hatta gelen kitlenin de buna rağmen az ve fanatik kişiler olduğunu görürsünüz. Gözünüzü seveyim görünen oranla kimin elinde belli olmayan ''doğru sonuçlar'' tutuyor mu. Yurt dışı seçmenler için de sayıların oynandığı görüldü, vatandaşlığı para ile alıp oy kullanan insanların kime attığını tahmin edebilirsiniz.

Bana bakan yönüyle Kılıçdarın dediği, yıllardır hazırlanıyoruz sandık güvenliği sağlanacak demesi. Açıkça oyların çalınması dışında mümkünatı olmayan bir tablo var ilk tur sonucunda.

Madem sayılara takılıyorsunuz. E sen de Türkiye'nin 5 de 1 inin bulunduğu bölgede (ki 20 milyon civarında kayıtlı kimlikten söz ediyoruz) can alıcı afette yüz binlerce kişi öldü diye açıklıyorsun. Geriye kalan 19 milyon kimlikten yarı yarıya seçmen yaşında kişi var desen çalınmaya müsait 10 milyon oy yapar. Bu paragraf farazi sayılar içeriyor evet ama bakın ve sadece hayal edin.

Yine de seçimle değişmeyeceğini düşünüyorum ama umudum var elbette. Belirteyim bundan aylar önce ben de piroda yöneticilik vasfı yok diye düşünüyordum. Hala da bu fikirden tam olarak vaz geçmiş değilim lakin geldiğinde yola devam etmeyi istediği kitlenin umut taşıdığını düşünüyorum. Nihayetinde alanını okumuş insanı alanında görevlendirme yaparak çoğu şeyi iyileştirebilir. O yüzden olay burda durumdan rahatsız oluyor musun olmuyor musun şeklinde bence, şahıs seçme değil.

Düşünceye bak.

İftira atmaya devam ediyorsunuz. Yazık gerçekten. Kemal Kılıçdaroğlu PKK tarafından saldırıya uğrayan tek siyasidir. Aynı zamanda oğlu Kerem Kılıçdaroğlu zamanında uzun dönem askerlik yapmıştır. Hangi siyasinin oğlu askerlik yapıyor? Bunu bal gibi siz de biliyorsunuz fakat işinize gelmiyor.

On binlerce Türk askerine mermi sıkıp şehit eden teröristlerle iş birliği yapanlar mı kazansın?
Hayır, kazanmasın. Onlarla el ele kol kola çıkanların kazanmasını haz etmem.
Çok anlamlı bir fotoğraf bunlar. Ama siz kabullenmiyorsunuz.
IMG_0057.JPG

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kılıçdaroğlunu terörle ilişkilendiren adam akıllı bir delil bile yokken elinizde göz göre göre itfira ve suç atıyorsunuz insanlara. tayyip erdoğanın darbeyi yapan elebaşıyla gayet yan yana fotoğrafları var. Çok değil sadece 7 yıl geçti darbenin üzerinden. Çözüm sürecini de unutmadık. Adalet bakanının hoca efendi sözlerini de unutmadık. Bütün bunlar bu kadar kanıtlanmış ulusal kanallarda canlı yayınlanmışken hala nasıl utanmadan bize terorist etiketi yapıştıyorsunuz. Bakın çok ciddi söylüyorum yarın öbür gün ülkeye sizler yüzünden şeriat gelecek geldiği zamanda suriyeliler gibi bir kamyonun arkasında Avrupa’ya kaçmaya çalışırsınız.

Forum yönetimi tamamen devlet karşıtı. Bunu foruma yansıtmaları kötü fakat yapacak bir şey yok.

Kimse hükümeti sevmek zorunda değil. Kafanı sosyal medyadan kaldırıp hükümet ile devlet ayrımını öğren önce. İsteyen de istediği gibi hükümeti eleştirebilir karşıtı da olabilir istediğin kadar öfke nöbeti geçir. Elimizde hala ifade “özgürlüğü” varken kullanalım değil mi?

Son düzenleme:
İftira atmaya devam ediyorsunuz. Yazık gerçekten. Kemal Kılıçdaroğlu PKK tarafından saldırıya uğrayan tek siyasidir. Aynı zamanda oğlu Kerem Kılıçdaroğlu zamanında uzun dönem askerlik yapmıştır. Hangi siyasinin oğlu askerlik yapıyor? Bunu bal gibi siz de biliyorsunuz fakat işinize gelmiyor.
Niye önceki cümlemi katmadın da, son cümlemi alıntı yapıp cevap veriyorsun ? Adamın yorumuna kurduğun cümleyi bile bana cevap verirken koymak istememişsin. Böylesiniz işte

Kılıçdaroğlunu terörle ilişkilendiren adam akıllı bir delil bile yokken elinizde göz göre göre itfira ve suç atıyorsunuz insanlara. tayyip erdoğanın darbeyi yapan elebaşıyla gayet yan yana fotoğrafları var. Çok değil sadece 7 yıl geçti darbenin üzerinden. Çözüm sürecini de unutmadık. Adalet bakanının hoca efendi sözlerini de unutmadık. Bütün bunlar bu kadar kanıtlanmış ulusal kanallarda canlı yayınlanmışken hala nasıl utanmadan bize terorist etiketi yapıştıyorsunuz. Bakın çok ciddi söylüyorum yarın öbür gün ülkeye sizler yüzünden şeriat gelecek geldiği zamanda suriyeliler gibi bir kamyonun arkasında Avrupa’ya kaçmaya çalışırsınız.

Kimse hükümeti sevmek zorunda değil. Kafanı sosyal medyadan kaldırıp hükümet ile devlet ayrımını öğren önce. İsteyen de istediği gibi hükümeti eleştirebilir karşıtı da olabilir istediğin kadar öfke nöbeti geçir. Elimizde hala ifade “özgürlüğü” varken kullanalım değil mi?
İfade özgürlüğü varsa neden tepki gösteriyorsunuz ? Hani sözde ifade özgürlüğü değil mi ?

Çünkü iftira atarak ilgi çekmeye çalışıyorsunuz. Size o primi de verecek değilim. Konudaki yorumları herkes okuyabilir. AK Partili, CHP'li, MHP'li, HDP'li olan rahat bir şekilde konuda belirtiyor ve belirtebiliyor. Yorumlar herkese açık, AK Partili olup da hakarete uğrayan mı var? Yok. Tam tersine AK Partili arkadaşlardan biz hakarete uğradık. Demek ki iftira atarak ilgi çekmeye çalışıyorsunuz, ilginizi başka yerden alabilirsiniz. Size buradan ekmek çıkmaz, güle güle.

İfade özgürlüğü varsa neden tepki gösteriyorsunuz?

İfade özgürlüğü doğrultusunda tepkimizi ifade özgürlüğü çerçevesi içerisinde gösteriyoruz. Sorun yok :)

Bakın çok ciddi söylüyorum yarın öbür gün ülkeye sizler yüzünden şeriat gelecek geldiği zamanda suriyeliler gibi bir kamyonun arkasında Avrupa’ya kaçmaya çalışırsınız.
Yanlış. Suriyeliler gibi bir kamyonun arkasında Avrupa'ya kaçmaya çalışan Devlet karşıtları ve teröristler ile iş birliği yapanlar olacaktır.
Bunu kendinde biliyorsun.

Ümit Özdağ gibi sert bir milliyetçi Kılıçdaroğlu ile ittifak olduğuna göre emin olun ne teröre destek verilecek, ne Demirtaş falan çıkacak. Şimdi IQ'su yüksek arkadaşlar bana Demirtaş'ın çıkmasını istiyorsanız bize oy verin dediği videoyu atacak. Onu diyor, çünkü Kürt vatandaşların oylarını o şekilde çekiyor. Ama nasıl diyor? Bu cümlenin anlamı, Demirtaş'ın Avrupa Mahkemesi kararı olmasına rağmen hapiste olması, Kılıçdaroğlu'nun da iktidara gelince yargıyı bağımsızlaştıracağı için hapisten çıkması. Fark ettiyseniz hapisten çıkaracağım demiyor, çıkarılmasını istiyorsanız diyor. Kendisi yargıya müdahale etmeyecek, eğer yargı Demirtaş'ı suçlu bulursa yeniden girecek, suçsuz bulursa çıkacak. Yani çıkmasını istiyorsanız bana destek verin derken bunu kast ediyor. Fakat keşke böyle söylemeseymiş çünkü çok kötü kara propaganda yapıyorlar. Zaten kafası çalışan biri Ümit Özdağ'ın teröristlerle bağı olan biriyle öldürseler bile ittifak yapmayacağını bilir. Aklınızda yok Kandil'den emir alıyor, yok FETÖ'cü yok şu, bu diye hikayeler kurmayın, aklınızdan çıkarın.

Son düzenleme:
Eğer adam akıllı o sandıkları günlerce uyumadan korursak %60 oyla bile kazanırız. Hile yapmasalardı ilk turdan almıştık 🙂

Ayrıca şu CHP’ye terörist ile işbirliği yaptı diyenler, öyle A Haber’den “CHP HDP ile görüştü” haberleriyle burada laga luga yapmayın, haddiniz değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı