Biraz içimi dökeceğim

371129

Hectopat
Makaleler
9
Herkese iyi akşamlar. Öncelikle konuya nasıl gireceğimden tam emin olmasam da bir yerden başlayacağım. En son dün ortaokul arkadaşlarımla buluştuğumda artık onlarla birlikte güzel vakit geçirmediğimi, onların muhabbetlerinden sıkıldığımı, onlardan uzaklaşma fikri aklıma geldiğinde çok da üzülmediğimi fark ettim. Henüz ikisine de bir şey yazmadım ama bir sonraki buluşmaya gitmemeyi düşünüyorum. Ama böyle yapmak yerine açık açık konuşmak daha doğru geliyor.

Sonrasında şu an okuduğum lisedeki "yakın sandığım" 2 arkadaşımla buluşacaktık. 1-2 gün önce buluşma hakkında konuştuğumuzda sadece üçümüz buluşacaktık, en azından ben öyle sanmıştım. Bugün tekrar buluşma konusu açıldığında bu iki kişinin benden daha samimi olduğu bir arkadaşları var, bu kişinin de geleceğini söylediler. Ayrıca ben bu kişiden pek de haz etmiyorum. Ben, neden bunu baştan söylemediniz dediğimde o(nlar) "Bir buluşma olduğunda hep üçümüz geliriz." tarzında bir şey söyledi. Yani diyelim A ile buluşacağım ama B ve C'nin ismini söylemeden B ve C'nin de geleceğini anla gibi bir şey.

Sonrasında ben başta böyle konuşmadığımızı söyleyip gelip gelmeme konusunda kararsız kaldığımı söyledim. O da bi' an "******** gelmezsen gelme!" diye çıkıştı. Ben bu küfür olayını büyütmedim ama yine onun gelmemesini ima ettiğim cümleler kurdum. Sonra yine o "Eğer o(haz etmediğim çocuk) gelmez ise ben de gelmem, siz ikiniz giderseniz gidin." dedi. Neredeyse virüsün başından beri birlikte takılıyorduk, ki okulda da yakındık. Ben de bir an düşündüm, resmen onların aralarında önemsenmeyen biriymişim gibime geldi. Birazcık kırıldım.

Sonrasında ise farklı bir sohbete geçtiğimizde ben bir anda DC'den çıktım. 1-2 dakika şarkı dinledim. Sonrasında ise sohbet etmeye girdiğimde "Ben çıkıyorum Allah'a emanet." diyerek direkt olarak DC sunucusundan ayrıldım. Sonrasında ise biri mesaj attı "Sunucuda görünmüyorsun?" diye. Ben de "1-2 gün kafamı toparlamak istiyorum." yazdım. O da haklı olarak "Aga anlamadım yani, bunun için sunucudan çıkman mı gerekiyordu?" yazdı. Ben de "Sizle muhabbeti kesmek istedim. Yanlış konuşmak istemiyorum, 1-2 gün düşüneyim." yazdım. Ve o da "Sen bilirsin." diyerek konuyu kapattık.

O iki ayrı arkadaş grubum dışında, arayan, DC'de sohbet ettiğim veya sürekli muhabbetim olan başka bir "arkadaşım" yok. Arkadaşsızlıktan, yalnız kalmaktan korkan, kaçınan biri değilim. Bugüne bugün beni ben yapan şeyler, beni olumlu anlamda değiştiren şeyler arkadaşlarım değildi. Sizce onlara karşı yanlış mı yaptım? İlk anlattığım arkadaşlarım da ikisinin arası, onların benimle arasından daha iyi. Tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Hocam yanlış anlamayın bence gereksiz büyütmüşsünüz fakat tabii ki haklı olduğunuz konularda var. İnsanoğlu doğası gereği maalesef bence insanlara fazla güvenmemeli. Siz o iki kişiye çok fazla değer vermişsiniz fakat onlar sizi başka birine tercih edince sizin de zorunuza gitmiş. Bence biraz fazla büyütmüşsünüz fakat arkadaşsızım kalırım diye korkmanıza bence gerek yok. Sosyal medya üzerinden özellikle Facebook'ta bir sürü insanla tanışabilirsiniz ve inanın bana doğru insanı bulursanız reel arkadaşlarınızdan daha samimi olursunuz. Bu tarz şeyleri fazla büyütmemeniz gerektiğini düşünüyorum.

Kanka bu mu derdin hiç kafa takmana gerek yok ben sağlık sorunlarımdan dolayı ergenliğe 16 yaşında girdim şu an 18 yaşındayım ve yaşıtlarımdan daha küçük durduğum için yani 15 16 gösterdiğim için benim hiç sevgilim olmadı beni düşünüp kendi haline şükredersin hadi eyvallah.

Biliyor musun, bazen arkadaşlarını silmek en iyisidir. Eğer sen onların yanında mutlu değilsen isen sil hayatından gitsin. Arkadaşlıkları bırakmak zordur ama iletişimi kesince rahatlıyorsun. Anladığım kadarıyla arkadaşların "toksik" kitleden. Öyle ise direkt uzaklaş oradan.

Hocam yanlış anlamayın bence gereksiz büyütmüşsünüz fakat tabii ki haklı olduğunuz konularda var. İnsanoğlu doğası gereği maalesef bence insanlara fazla güvenmemeli. Siz o iki kişiye çok fazla değer vermişsiniz fakat onlar sizi başka birine tercih edince sizin de zorunuza gitmiş. Bence biraz fazla büyütmüşsünüz fakat arkadaşsızım kalırım diye korkmanıza bence gerek yok. Sosyal medya üzerinden özellikle Facebook'ta bir sürü insanla tanışabilirsiniz ve inanın bana doğru insanı bulursanız reel arkadaşlarınızdan daha samimi olursunuz. Bu tarz şeyleri fazla büyütmemeniz gerektiğini düşünüyorum.
Hocam arkadaşsız kalmaktan korkmuyorum fakat Facebook, İnstagram, Twitter vb. şeyler kullanmadığım ve sınıftaki kişilerle de okulda muhabbet etsem bile sadece okulda kalıyor.
Hocam 3'ünüz aranızda konuştuysanız 4.'yü size sormadan çağırmaları saçma.
Doğrusu ne desem bilemedim. Dediğiniz gibi biraz sakinleşip, sonra konuşun.
Aslında 1-2 gün sonra konuşuyoruz yazmak bir bahaneydi. Aklımda arkadaşlığımızı bitirmek vardı.

Hocam bence hiç yanlış yapmamışsınız.Hatta az bile yapmışsınız.İlk öncelikle arkadaşlarınız yanlış düşünmüş.Siz konuştuysanız neden son anda başkasını davet ediyorlar? Bence siz hiç fazla tepki vermemişsiniz.

Kanka bu mu derdin hiç kafa takmana gerek yok ben sağlık sorunlarımdan dolayı ergenliğe 16 yaşında girdim şu an 18 yaşındayım ve yaşıtlarımdan daha küçük durduğum için yani 15 16 gösterdiğim için benim hiç sevgilim olmadı beni düşünüp kendi haline şükredersin hadi Eyvallah.
2 grup da giderse 0 kalıyor, ondan böyle bir konu açtım :) Size de ayrıca geçmiş olsun.

Geri
Yukarı