Biraz sevgiye ve şefkate ihtiyacım var

Hocam yanlışsam düzeltin lütfen ama sanırım aile bireyleriniz oldukları için içten içe onlara karşı hala bir sevgi besliyorsunuz ki kıyamıyorsunuz. Yıkın o duvarı, aileniz de dahil sizi yaralayan kim olursa olsun tepki vermekten çekinmeyin. Zaten şimdiye kadar yapmanız gereken hemen hemen her şeyi yapmışsınız. Hata yaptıklarında, yere düştüklerinde, yaralandıklarında bile acımayın. Acıyınca acınacak duruma düşüyor insan. Çok zor bir durum. 😶
Dayak yemeye almıştım artık acıtmıyor.
Her şeye rağmen kendi seçimlerim ve kendi kararlarımın arkasındayım artık boyun eğmek yok!

Hiç akraba ya da tanıdık yok mu hocam bir süre yanında kalabileceğiniz?
Hayır yok öyle birşey yapsam bir yerde kalmak istesem başka bir yakıştırma ile gelir beni öldürürler o zihniyetteler.

Dayak yemeye almıştım artık acıtmıyor.
Her şeye rağmen kendi seçimlerim ve kendi kararlarımın arkasındayım artık boyun eğmek yok!

Hayır yok öyle birşey yapsam bir yerde kalmak istesem başka bir yakıştırma ile gelir beni öldürürler o zihniyetteler.
Hocam iş bulma imkanınız yok mu şehir dışında falan,en azından o bahaneyle gidebilirsiniz bir süre bir yere.

@Luminous Valentine hocam fiziksel olarak karşılık vermenize gerek yok. Eğer derseniz ki onlar da yerlerde sürünsün, hak ediyorlar. Ona göre davranmanız gerekecek, insan duygusal bir varlık sonuçta elbet bir zayıf noktası vardır. Sadece bu durumdan kurtulmak istiyorsanız da ona göre davranmanız gerekecek, çok bir şey yapmanıza gerek yok bunun için. Kişiliğinizde değişiklikler yapsanız bile çok büyük bir etkisi olur ama yaptığınız her değişikliğin sonuna kadar arkasında durmanız gerekiyor. 🙂

Hocam iş bulma imkanınız yok mu şehir dışında falan,en azından o bahaneyle gidebilirsiniz bir süre bir yere.
Zaten evden uzakta çalışıyorum. Otobüs ile gidiyorum.
Olabildiğince uzak duruyorum.

@Luminous Valentine hocam fiziksel olarak karşılık vermenize gerek yok. Eğer derseniz ki onlar da yerlerde sürünsün, hak ediyorlar. Ona göre davranmanız gerekecek, insan duygusal bir varlık sonuçta elbet bir zayıf noktası vardır. Sadece bu durumdan kurtulmak istiyorsanız da ona göre davranmanız gerekecek, çok bir şey yapmanıza gerek yok bunun için. Kişiliğinizde değişiklikler yapsanız bile çok büyük bir etkisi olur ama yaptığınız her değişikliğin sonuna kadar arkasında durmanız gerekiyor. 🙂
Bu saatten sonra öleceğimi bilsem kanımın son damlasına kadar savaşacağım ❗

Sırf annen ve baban olduğu için onlara itaat etmek zorunda değilsin hepimiz dünyaya 5dk zevk için dünyaya geldiğimiz için her şeyi kafaya takmamak gerekir şahsen bizimkilerde boşanmak üzereler ne haliniz varsa görün beni katmayın diyorum yüzlerine şaşırıyorlar ne diyeyim yapmayın etmeyin diye onlara ağız mı dökeyim.

Finansal özgürlüğünüzü kurmaya çalışabilirsiniz. Ev arkadaşı arayan kişiler ile iletişim kurup kafanıza yatkın kişiler ile aynı evde yaşayabilirsiniz, giderlerinizi en az yarı yarıya indirmiş olursunuz. Size gerçek anlamda dost edinebilecek birisini bulabilirseniz daha iyi olur. Bu şekilde yaşamaya devam ederseniz ileride özgüven eksikliği problemleri yaşayabilirsiniz. Siz bir bireysiniz, kendinize güvenin ve kimseye muhtaç olmadığınızı kendinize kanıtlayın. Ailenizin ya da başkalarının zorbaca kararları ile yaşamak zorunda değilsiniz.

Şahsen ailemin durumu iyi olmasına rağmen 14-15 yaşımdan beri ayrıyım. Kendi başıma bir şeyler başarmayı seviyorum. Aileniz birgün ölecek, yaşınız geç olduğu zaman bu düzeni kurmanız daha zor olur. O yüzden ne kadar doğru kararlar ile erken yol alırsanız o kadar iyi.

Geri
Yukarı