Birileri e-posta hesabını ele geçirmeye çalışıyor

nikama

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, arada sırada Hotmail'de hesabıma birileri giriş yapmaya çalışıyor 1 hafta önce Brezilya, Amerika ve dün de Çin'den denediler
2 adımlı doğrulama aktif ama yine de stres yapıyorum ve cihazlarımda virüs yok kontrol ettim Kaspersky ile. Az önce de şifremi değiştirdim.
Bunların nasıl önüne geçerim? Adamlar e-posta adresimi bildikleri için deneyip duruyor burada korkmamı gerektiren durum var mıdır?
Bilgi amaçlı soruyorum eğer şifreyi bilmeseler bile daha yeni değiştirdim çünkü 2 adımlı doğrulama olmasa tak diye girebilirler mi?

Büyük ihtimalle kayıt olduğunuz sitelerden birisinin veritabanı sızdırıldığındandır.

4-5 aydır benim hesabıma da sık sık ziyaretler oluyor ama hala patlatabilen olmadı ya da patladı da benim mi haberim yok 🤔

Korkmayın, eminim diğer bir çok hesabınızı da girmeye çalışan oluyordur ama görmediğiniz için siz farkında değilsiniz.

Eğer güvenli bir şifre seçtiyseniz, her site için farklı şifreler kullanıyorsanız ve gerekli güvenlik önemlerinin hepsini aldıysanız, sorun olacağını sanmıyorum.

Bu yüzden gönlünüzü rahat tutunuz :)

Son düzenleme:
Şunu söylemeyi unutmuşum 3 data base hacklenmiş güvensiz değiller hatta iyi sitelerdi ama hacklenmiş maalesef 2016 da 2018 ve 2021 de hacklenmiş 3 site uzun zamanlar geçmiş kayıt oldugumu bile hatırlamıyorum ama ünlü sitelerdi.

Bilgisayarına keylogger girmiş gibi, Malwarebytes ile tarama yap. Şifreni değiştir, veya eğer ana hesabın değilse sil.

Hocam size de cevap vereyim bu virüs olaylarına biraz takıntılıyımdır o yüzden her yerden bir şeyler indirmem veya random siteye girmem ayrıca aktif olan antivirüs programım var düzenli aralıklarla taratıyorum.
Hocalarım panik yapmama gerek var mı çünkü adamlar daha şifremi bile doğru girememiş hatalı parola diyor.

Bir sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum ama ülkeleri önemseme Türkiye den bir tanıdığında girmeye çalışıyor olabilir. VPN aracılığı ile başka bir yerden gözükebilir.(Mesela kız arkadaşın veya iş yerin vardır ortağın görmeye çalışıyordur gibi gibi)

Bir sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum ama ülkeleri önemseme Türkiye'den bir tanıdığında girmeye çalışıyor olabilir. VPN aracılığı ile başka bir yerden gözükebilir.(mesela kız arkadaşın veya iş yerin vardır ortağın görmeye çalışıyordur gibi gibi)

Yok hocam en yakın arkadaşım bile hesaplarımın şifresini bilmiyor sadece adresini biliyor.

Geri
Yukarı