Birine Suriyeli demek hakaret midir?

Bizim halkımız cahil, Atatürk zamanında Ermeniler, Türkler, Kürtler vs. tüm ırklar Türk milleti adı altında yaşardı -Türkiye'de olanlar- ondan sonra 6-7 Eylül olayları, halkı kışkırtma vb. derken (Atatürk'ün evi yakıldı gibi iftiralar) insanlar birbirine düşürüldü; bu olaylar yüzünden günümüzde Ermeni, Yunan gibi kelimeler halk arasında hakaret olarak kullanılıyor. İnsanları kışkırtan tipler hep oldu, kimisi ünlü oldu hatta :p Necip var, tek vasfı güzel kalemi olması. Suriye'li de aynı mantık; onlar şu an dışlanan insanlar çünkü ülkenin nimetlerine kondular, vasıfsızlar, halkın isteği olmadan alındılar vs. (umarım en yakın zamanda geri gönderilecekler).

Sorunun cevabı: Normalde hakaret değil ama halk arasında evet, hakaret.

Türkiye'de son 10 yılda çok fazla Suriyeli yaşaması ve çoğunun da sevilmemesi, kötü davranışlar sergilemesinden dolayı bunu hakaret olarak algılamış olabilir.

Twitch'de yayıncının moduna suriyelilere benziyorsun dedim diye ban attı.
Özelden yazdığımda ise hakaret ettin dedi.
Aklıma takıldı, acaba nasıl bir hakaret etmiş olabilirim?
Örnek almana benziyorsun deseydim ban yer miydim? (hakaret etmek olmuyor mu? Aynı şey.)

Böyle bir şey diyebilirsiniz fakat sizi banlaması yanlış bence. Ben sana türksün diye seni banlamazdım.

Hocam Suriyelilere ne diyeceğiz :D?

Twitch'de yayıncının moduna Suriyelilere benziyorsun dedim diye ban attı.
Özelden yazdığımda ise hakaret ettin dedi.
Aklıma takıldı, acaba nasıl bir hakaret etmiş olabilirim?
Örnek almana benziyorsun deseydim ban yer miydim? (Hakaret etmek olmuyor mu? Aynı şey.)

Adama Amerikanlara benziyorsun deseydin ban atmazdı. Emin ol.

Yeni konular

Geri
Yukarı