Birisi için Steam hesabı açtığım için güvenlik sıkıntısı olur mu?

Nereden tahmin ettiniz hocam?
Bunu yapmalarının sebebi Türkiye'de Steam'ın oyunlara uyguladığı fiyat politikası farklı, yani oyunlar çok ucuza geliyor. Hesabı sen Türkiye'de açtığın için Mağaza fiyatları Türk Lirası üzerinden görünüyor. Böylelikle çok ama çoooook ucuz paralar karşılığında pahalı oyunları satın alıyorlar :)

Bunu yapmalarının sebebi Türkiye'de Steam'ın oyunlara uyguladığı fiyat politikası farklı, yani oyunlar çok ucuza geliyor. Hesabı sen Türkiye'de açtığın için mağaza fiyatları Türk lirası üzerinden görünüyor. Böylelikle çok ama çoooook ucuz paralar karşılığında pahalı oyunları satın alıyorlar :)

Evet hocam kendiside söyledi bunu bende o yüzden yardım etmiştim ama sonra yanımda oturan küçük kardeşim adamla konuştuğumuz her şeyi anlattı aileme. Ailemde yandımlara düştü yok senin adına suç işler falan filan. Evimizi bulurlar falan diyorlar. Sırf onlar için araştırsamda bende korkmuştum yani. Neyseki yardımıma koştunuz hocam tekrardan teşekkürler 🥰

Evet hocam kendiside söyledi bunu bende o yüzden yardım etmiştim ama sonra yanımda oturan küçük kardeşim adamla konuştuğumuz her şeyi anlattı aileme. Ailemde yandımlara düştü yok senin adına suç işler falan filan. Evimizi bulurlar falan diyorlar. Sırf onlar için araştırsamda bende korkmuştum yani. Neydeki yardımıma koştunuz hocam tekrardan teşekkürler 🥰
Ben teşekkür ederim yardım etmekten büyük keyif alıyorum 😇

@Murat Can Şimşek hocam bir şey soracağım. Bu olayla ilgili ailem bana tepki göstermekte hakılı mı? Ben ne kendi epostamı, ne de kendi şifremi kullandım, ne de farklı değişik linklere girmedim (zaten bilgisayarımda 2 tane aktif antivirüs ve 4 tane phishing ve tarzı şeyleri engelleyen Chrome eklentilerim var.). Herhangi bir bilgimi vermedim. Adamla olan konuşmalarımızı gösterdim ki adam zaten benimle arkadaş bile olmak istedi. Ara sıra sohbet ediyoruz. Hatta foruma yazdığım bu mesajları da gösterdim.

Ama yine haksız buluyorlar beni ve tüm sosyal medya hesaplarıma el koymak istiyorlar. Yardım ettim diye sizce hata eden ben miyim?

Dosya Ekleri

• 1660491728864.png
    1660491728864.png
    197,6 KB · Görüntüleme: 15
@Murat Can Şimşek hocam bir şey soracağım. Bu olayla ilgili ailem bana tepki göstermekte hakılı mı? Ben ne kendi epostamı, ne de kendi şifremi kullandım, ne de farklı değişik linklere girmedim (zaten bilgisayarımda 2 tane aktif antivirüs ve 4 tane phishing ve tarzı şeyleri engelleyen Chrome eklentilerim var.). Herhangi bir bilgimi vermedim. Adamla olan konuşmalarımızı gösterdim ki adam zaten benimle arkadaş bile olmak istedi. Ara sıra sohbet ediyoruz. Hatta foruma yazdığım bu mesajları da gösterdim.

Ama yine haksız buluyorlar beni ve tüm sosyal medya hesaplarıma el koymak istiyorlar. Yardım ettim diye sizce hata eden ben miyim?
Ailenize sadece şahısın verdiği bilgilerle bir hesap açtığını, açtığınız hesaptan sizin üzerinize her hangi bir negatif olay yaratamayacağını açıklayın. En kötü bu konudaki yanıtları gösterin, bir şekilde inanırlar heralde.

Ailenize sadece şahısın verdiği bilgilerle bir hesap açtığını, açtığınız hesaptan sizin üzerinize herhangi bir negatif olay yaratamayacağını açıklayın. En kötü bu konudaki yanıtları gösterin, bir şekilde inanırlar herhalde.

Hocam anlattım ama dinlemiyorlar. Küçük bir çocuk gibi davranıyorlar bana ama aklım yerinde ve her şeyin farkındayım. Zaten böyle bir konuda buraya yazıp bilgi alıyorum.

Geri
Yukarı