Trojan için format çare olur mu?

Ransomware sanırım, email yoluyla yakalandım. Para istediklerini yoksa bilgilerimi herkesle paylaşacaklarını yazmışlardı. Ethernet kablosunu çektim duruyom öyle kullanmıyorum bilgisayarı malware programıyla tarattım. Windows Defender ile çevrim dışı tarattım. Fotoğrafları ekleyeceğim. Format atma işlemine yarın geçeceğim, inşallah kurtulurum bu beladan.

Format attım Ethernet kablosunu çıkartıp öyle diskleri biçimlendirip sildim hepsini, sonra Windows'u yükledim yüklenirken bir süre sonra ağa bağlanmak istedi Ethernet kablosunu takıp devam ettim. Malwarebyte ile tarattım temiz gözüküyor şu an.

Format attım Ethernet kablosunu çıkartıp öyle diskleri biçimlendirip sildim hepsini, sonra Windows'u yükledim yüklenirken bir süre sonra ağa bağlanmak istedi Ethernet kablosunu takıp devam ettim. Malwarebyte ile tarattım temiz gözüküyor şu an.

Geçmiş olsun kurtulmanız çok zor, format atsanız bile hesaplarınız sürekli çalınmaya başlayabilir. Güvende tutun hesapları, iki faktörlü koruma ekleyin.

Geçmiş olsun kurtulmanız çok zor, format atsanız bile hesaplarınız sürekli çalınmaya başlayabilir. Güvende tutun hesapları, iki faktörlü koruma ekleyin.
Teşekkür ederim bir süre bilgisayarı kullanmayacağım artık yeniden format atacağım şifrelerimi 2 faktörlu korumaya almıştım daha önceden hepsini tek tek değiştiriyorum inşallah bir sıkıntı yaşamam email hesabımı da değiştirip kapatacağım yerine başka hesap açacağım. Durduk yere moralimiz bozuldu malesef :(

Neden direkt format'a yöneldin anlamadım. Sorun yok işte.
Sorunu kökten çözmek istedim fakat çözülmedi gibi hissediyorum ethernet kablosunu takıp malwarebytes indirirken mavi ekran verdi bilgisayar, indirdim tarattım bir sorun gözükmedi sonra malwarebytes programını bilgisayardan kaldırmak istedim yine mavi ekran verdi. Şimdilik pc den hiçbir şeye giriş yapmayacam boş kalcak şifrelerimin çoğunu değiştirdim 2 faktörlü korumalar aktif umarım zarar görmeden atlatırım bu süreci. Herkese yardımlarından dolayı teşekkür ederim.

Edit:

Selam arkadaşlar format attıktan sonra sürekli bu hataları almaya başladım. Dün ve bugün microsoft hesabımdan oturum açma isteği geldi telefonuma isteği geri çevirdim şifremi değiştirdim fakat bunu kökten nasıl çözebilirim nerdeyse bütün hesaplarım o mail adresine bağlı toplamda 4 mail adresim var hepsi birbirine bağlı şimdilik sosyal medya amazon ve diğer önemli şeylerden bir problem yaşamadım ama bu mail hesaplarından kurtulmam lazım diye düşünüyorum hesapları yeni bir mail adresine taşıyıp eskileri de silmem lazım bunun için bir çözüm sunabilirseniz memnun olurum 20231219_120001.jpg20231219_090138.jpg20231219_084027.jpg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı