Birisinden nasıl şikayetçi olunur?

HD4450

Kilopat
Bugun anneanneme gittik, sonra yemek almak için dışarı çıktım. Karşı dairedeki adam annem kapıyı kapattığı gibi çıktı, yakama yapıştı, beni hırsızlıkla hırpalayarak suçladır. Apartmanda büyük ihtimal kamera yok ama komşular garanti duydu bağırmaları. Bu kişiden şikayetçi olabilir miyiz? Ve üstüne polismiş gibi kimlik istedi benden.

Bugun anneanneme gittik, sonra yemek almak için dışarı çıktım. Karşı dairedeki adam annem kapıyı kapattığı gibi çıktı, yakama yapıştı, beni hırsızlıkla hırpalayarak suçladır. Apartmanda büyük ihtimal kamera yok ama komşular garanti duydu bağırmaları. Bu kişiden şikayetçi olabilir miyiz? Ve üstüne polismiş gibi kimlik istedi benden.
Kanıt veya tanık olmadan maalesef şikayetçi olsanızda bir şey olmaz diye düşünüyorum.

Evet, olabilirsiniz. En yakın karakola giderek suç duyurusunda bulunmak istediğinizi bildirin. İfadenizi verdikten sonra şikayetçi olmak istediğinizi belirtin. Yetkililer tutanak tutacaklar. Bu kadar. Gerisini yetkililer halledecektir.

Aşağıdan birisi zili çalmış adamda kapıyı açıp sen zilimi çalıyorsu ndedi hadi ona anladım bir de üstüne hırsız muamelesi yaptı annemlerin yanına gidip oradada bu hırsız dedi hadi onu anladım bir de kapıya tıklattı dedi.

Geri
Yukarı