Birkaç damla kolonya içmek zarar verir mi?

Reddywich

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Tekirdağ
Dün lazım olduğu için yıkanınca bir şeyi kalmaz diye uzun zamandır kullanmadığımız bir kaseye kolonya doldurdum. İşim bitince de bugün tekrar lazım olacağı için boşaltıp tekrar kullanırım diye köşeye koydum. Annem de bilmeden içine patlamış mısır koyup yemiş. Son birkaç tanesini ben de yedim ve farkettim ki bir acılık var. Sonradan hatırladım bunun o kap olduğunu. Çok yememiş ancak birkaç tanesinde acılığı hissettiğini söyledi :D
Ciddi bir sağlık sorununa neden olur mu? Bir saate yakın olmuş yiyeli, mide bulantısı, halsizlik vesaire yok.

Ben de küçükken çamaşır suyunu gazoz sanıp içmiştim. Düşününce ya dirençliymişim ya da çamaşır suyu zararsızmış. Bilgisi olan var mı? 🧐
Yaşadığına şükret hiçbir müdahele yapılmadıysa ve kusup çıkarmadıysan direk miktara göre ölebilirdin.

Ben de küçükken çamaşır suyunu gazoz sanıp içmiştim. Düşününce ya dirençliymişim ya da çamaşır suyu zararsızmış. Bilgisi olan var mı? 🧐
Çok fazla ilk yardım eğitiminde bulundum. Aklınızda ve okuyanların aklında bulunsun. Çamaşır suyu içince KUSMAYIN, KUSTURMAYA ÇALIŞMAYIN. Aşağı inerken zarar vermiş zaten birde çıkarken zarar verirse sonuçları kötü olur yemek borusu için. Direk sağlık kuruluşuna başvurun.

Yaşadığına şükret hiçbir müdahele yapılmadıysa ve kusup çıkarmadıysan direk miktara göre ölebilirdin.
Çok az içmiştim tadından anladığım gibi bıraktım ve üstüne çokca su içtiğimi hatırlıyorum. Tadını merak eden varsa söyleyeyim çok acı ve damağınıza yapışıyor. Hala unutmuyorum nedense. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı