Bisiklet adına ceza kesilir mi?

Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selam. Konu çok açık ve net. Kendi bisikletim adına ceza kesilebilir mi? Bisikletle gitmenin cezaları oluyor mu? Bu konu ile ilgili bir yazı bulamadım.

Yani bisikletle polisin önünden tektekerde hızlı bir şekilde geçsen bile sadece uyarırlar diye düşünüyorum. Ehliyet yok plaka yok ruhsat yok ne olabilir ki? Belki sözlü uyarı.

Saçma sapan hareketler yapıp polis çevirirse olur mu?
Bisikletin ne ruhsatı var ne de sürmek icin herhangi prosedür mevcut. Cezayı nereye kesecekler? Hayır, oyle bir şey mumkun degil.
"34 TEC 39 numaralı plaka bisikletine aşırı hızdan bin lira ceza yazılmıştır." Gibi bir senaryo olmaz bence. :D (salladım plakayı)

illa kaçacak plakadan bulunmaya çalışılacak değil ya.

Arkadaşlar selam. Konu çok açık ve net. Kendi bisikletim adına ceza kesilebilir mi? Bisikletle gitmenin cezaları oluyor mu? Bu konu ile ilgili bir yazı bulamadım.

Bisikletiniz adına ceza kesilemez ancak bisiklet sürmenin ya da bisikletle girmenin yasak olduğu yerlerde sizin adınıza idari para cezası kesilebilir.

Oluyor. Polisin seni çevirmesi ya da bariz bir kuralı ihlal edip kameralara yakalanman lazım. Bisikletin yasak olduğu yerlerde polis takılabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bisiklete nasıl ceza kesebilirler ki? Kırmızı renkli X marka bisiklete 1000 TL ceza :D. Böyle bir şey mümkün değil.

Bisiklete nasıl ceza kesebilirler ki? Kırmızı renkli X marka bisiklete 1000 TL ceza :D. Böyle bir şey mümkün değil.

Bisiklete değil zaten üstünde süren kişiye ceza verilir. Ters bir yerde bağladıysa belki söküp götürürler orasını bilmiyorum. Daha beter birisiysen bisikletin fişlenir, polis gördüğü yerde çevirir seni.

Yeni konular

Geri
Yukarı