Bisiklet Ne İşe yarar ?

Onur Haha Atan

Hectopat
Daha fazla  
Ben henüz 16 yaşımdayım benim yaşımda bisiklete binlerce lira verenler var ben merak ettim bisikleti ulaşım aracı olması dışında nasıl kullanabiliriz acaba ? Yani ben şehir içinde oturuyorum arkadaşım da yok bisiklet alsam ne amaçla kullanabilirim ? Daha önce en son 10 yaşımda falan bisikletim oldu pek sürmedim.

En önemli özelliği spor yapmanızı sağlaması. Hele bir de ormanlık bir yerde bisiklet sürüyorsanız hem ciğerinize giden hava hem de orada sürmenin verdiği huzur inanılmaz güzel.

Akrobatik hareketler, gezmek, ulaşım, bir bakıma yatırım.
Genelde alınıp bir kenara atılır ancak bisikletine alışırsan ve bulunduğun konum bisiklet için uygunsa çok iyi bir ulaşım aracı olabilir.

Aslında bisiklet benim için hep bir korku olmuştur. Çünkü ben bisikletimin lastiğini istmeden işte cama çiviye yanlışlıkla üzerinden geçerek patlatıyordum lastiği ve babamda çalıştığı için ve arabaya sığmadığı için bisiklet (bagaj açık gider hep giderse ve baya riskli bir şey bu) her kafamız estiğinde götüremiyoruz. Ve buda benim içimde çok büyük bir korku yaratmıştır hep :D. Arkadaşlarımın girdiği çimenli yollara vs ben lastiğim patlar diye girmezdim :D. Ondan beride sürmüyorum ve zaten bana göre (en azından benim altımda bisiklet çok saçma gözüküyor) o yüzden bayadır sürmüyorum :). Yaşın 16 imiş ailenin durumu yetiyorsa git seneye motor al derim :).

Geri
Yukarı