Bitcoin madenciliği nasıl yapılır?

Nasıl yani 120W'a düşürülünce kaç mhs?
Burda bir şaibe yokmu hocam.
200w hali ile 60mhs oluyor bu sayede aylık 400 kazandırıyor.
120w hali ile kaç mhs oluyor peki.
Hocam Ethereum çok GPU çekirdek hızından etkilenmiyor, daha çok bellek bant genişliği önemli. Bu yüzden GDDR6 bellekler çok fark ediyor. 120W'a kadar düşürülebiliyor güç tüketimi 60 MH değeri değişmeden. Daha da düşürürseniz elbette performans ciddi anlamda azalıyor. 120W optimum değer 3060ti mining için. Daha doğrusu ETH mining için. Başka algoritmaların işlem yükü daha farklı dağılabiliyor.

Bu güç tüketimi ayarlaması durumu neredeyse tüm ekran kartları için geçerli bu arada.
Her türlü elektrik faturasına yansıyacak ekstra tutardan daha fazlasını elde edeceksinizdir ancak bu en son elinize geçecek olan net tutar asla tatminkar olmayacak. Şahsen ben kendi bilgisayarımdan yapıyorum 3080 ekran kartıyla ve saatlik ortalama 1.10TL gibi bir kazanç geliyor. Buna karşılık saatlik 45 50 kuruş gibi bir tüketimi oluyor. Yani saatlik düz hesap 50 kuruş kazanıyorum. Bu şekilde kolay ve fazla miktarda para kazanılamaz. Ha ben neden yapıyorum derseniz tamamen can sıkıntısından :D elime geçen miktarı Bitcoin olarak tutacağım Bitcoin yatırımı olarak kullanacağım.
Siz de muhtemelen stok ayarlarda kazıyorsunuz. Afterburner vs ile güç tüketimini epey azaltabilirsiniz. Karlılık oranınız artar baya. Normalde o kart için %25 elektrik gibi bir oran var %50 değil.

Hocam Ethereum çok GPU çekirdek hızından etkilenmiyor, daha çok bellek bant genişliği önemli. Bu yüzden GDDR6 bellekler çok fark ediyor. 120W'a kadar düşürülebiliyor güç tüketimi 60 MH değeri değişmeden. Daha da düşürürseniz elbette performans ciddi anlamda azalıyor. 120W optimum değer 3060ti mining için. Daha doğrusu ETH mining için. Başka algoritmaların işlem yükü daha farklı dağılabiliyor.

Bu güç tüketimi ayarlaması durumu neredeyse tüm ekran kartları için geçerli bu arada.

Siz de muhtemelen stok ayarlarda kazıyorsunuz. Afterburner vs ile güç tüketimini epey azaltabilirsiniz. Karlılık oranınız artar baya. Normalde o kart için %25 elektrik gibi bir oran var %50 değil.
Evet evet herhangi bir ayarı değiştirmedim pek detaylı bilmediğimden kurcalamak istemedim.

Evet evet herhangi bir ayarı değiştirmedim pek detaylı bilmediğimden kurcalamak istemedim.

Hocam Ethereum çok GPU çekirdek hızından etkilenmiyor, daha çok bellek bant genişliği önemli. Bu yüzden GDDR6 bellekler çok fark ediyor. 120W'a kadar düşürülebiliyor güç tüketimi 60 mh değeri değişmeden. Daha da düşürürseniz elbette performans ciddi anlamda azalıyor. 120W optimum değer 3060 Ti mining için. Daha doğrusu eth mining için. Başka algoritmaların işlem yükü daha farklı dağılabiliyor.

Siz de muhtemelen stok ayarlarda kazıyorsunuz. Afterburner vs ile güç tüketimini epey azaltabilirsiniz. Karlılık oranınız artar bayağı. Normalde o kart için %25 elektrik gibi bir oran var %50 değil.

Hocam siz yazdıktan sonra bir cesaretle girdim ayarlara ve GPU'nun Power targetini yüzde 110'dan yüzde 70e çektim. Çektiği güç 100W kadar düştü ama hash Rate hiç değişmedi. Teşekkürler :)

Hocam siz yazdıktan sonra bir cesaretle girdim ayarlara ve GPU'nun Power targetini yüzde 110'dan yüzde 70e çektim. Çektiği güç 100W kadar düştü ama hash Rate hiç değişmedi. Teşekkürler :)
Hocam düştüğü yere kadar çekebilirsiniz. Belli bir noktada hashrate düşecektir, o noktayı bulabilirsiniz deneyerek. Ekran kartına birşey olmaz merak etmeyin. Sınırların dışına çıkmıyorsunuz.

Hocam düştüğü yere kadar çekebilirsiniz. Belli bir noktada hashrate düşecektir, o noktayı bulabilirsiniz deneyerek. Ekran kartına bir şey olmaz merak etmeyin. Sınırların dışına çıkmıyorsunuz.

Aynen aynen hocam düşüre düşüre denedim ve yüzde 60'ın altında hashrate düşmeye başladı. O yüzden ben de yüzde 62'ye ayarladım. Teşekkür ederim desteğiniz için :)

200W stok değeri. 120W'a düşürülebiliyor. Prizden çekilen değerleri de ölçtüm. Eski RX480 kartlarda yazılımdaki değer pek doğru olmadığı için çok farkediyordu. RTX 3060 tüketim değeri baya doğru. Sistem boşta 90W çekerken 3060ti ile 220W civarı oldu. Yani 130W gibi prizdeki değer.
üstelik 220w bile olsa 110 tl yapar 11 dolar 110 tl değil?

Konunuza eklemenizi öneririm.
Teşekkürler ayrıca.

üstelik 220w bile olsa 110 tl yapar 11 dolar 110 tl değil?

Konunuza eklemenizi öneririm.
Teşekkürler ayrıca.
Haklısınınız aslında, fakat sistem güç tüketimi sabit gider, birden çok kart olunca kart başına az bir pay kalıyor, ben de o paya göre söyledim zaten, yoksa 130W 9.5 dolar falan yapıyor. Ama haklısınız yine de. Bir de bende epeyce disk var sistemde, 4 HDD 2 SSD, onların da etkisi olduğunu düşünüyorum sistem güç tüketimine. Normalde CPU 10-15W çekiyor zaten. Toplamda 50 Wattı geçmemesi lazım ama bende 90-100W arası.

Konuya da eklemiştim zaten güç tüketimi konusunu yorum olarak, teşekkürller yine de.

Yeni konular

Geri
Yukarı