Elektronik BitFenix BFG Gold 750W ATX 3.0 & PCI-e 5.0 3625 TL

Konuyu daha çok kirletmek istemem son olarak, PCIE 5.0 Atx 3.0 işlevi sadece bir dönüştürücüyle de elde ediliyor mu yani?

ATX 3.0 olayını boşverin, o sizi ilgilendiren çıkış evet elde ediliyor. Ekran kartının kutusunda beraber gönderiliyor zaten. Bu yeni nesil olayı aşırı abartı.

Konuyu daha çok kirletmek istemem son olarak, PCIE 5.0 Atx 3.0 işlevi sadece bir dönüştürücüyle de elde ediliyor mu yani?
Elde etmek zorunda değilsiniz ekran kartların içerisinden dönüştürücü çıkıyor zaten. PSU nuzu değiştirme zahmetine girmeyin bozuluncaya kadar devam. Bozulacağını hiç düşünmüyorum.

Bu arada hayır PSU değişmeyin. Dönüştürücü ile kullanırsınız. RM750X gibi bir PSU bırakılmaz, bıraksanız daha kalitelisini alamazsınız. V2 olan 2021 sürümü bir de. Şu an en iyi Gold sertifikalı modellerden birisi. BFG Gold daha alt kalitede bir ürün.
Hocam indirim konusu için teşekkürler öncelikle. Sizi bulmuşken PSU ile ilgili bir şey danışmak istiyorum. 5600-3070-X570S sistem kullanıyorum ve 2 yılı devirdi tüm parçalar. Aynı şekilde 2 yıldır düzenli kullandığım PSU da dahil olmak üzere çok şükür bir sıkıntı yaşamadım. Ancak elimdeki modelin beni ne kadar sorunsuz götüreceğini hiç bilmiyorum. Sizce bu sistem için bu PSU daha ne kadar kullanılmalı? İndirim fırsatı olursa değiştirmem gerekir mi?

PSU:

High Power Element BR 750W 80+ Bronze Siyah ATX Güç Kaynağı (HP1-M750BR-H12S)​

Ben 850W whisper serisi olanı kullanıyorum. BitFenix PSU standartlarında S Class malzeme kullanan ender firmalardan biridir. ASUS, Corsair, FSP ve SilverStone birçok markanın en üst segmentleri ile aynı kalitede bir PSU markasıdır. Gönül rahatlığı ile alınır.

Geri
Yukarı