Biz öldükten sonra ne olacak?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence ölünce bugta kalıcaz cennet-Cehennem ve sayre doğru gelmiyor bana.

Evrenin ve ölümün ne olduğunu bilmiyoruz bence. Ne olduğunu bilmediğimiz bir mekandayız. Şuan ben bunu odamda yazıyorum ama odamın gerçekte ne olduğunu biliyor muyum? Hayır. Kendimin de ne olduğunu bilmiyorum.

Var olabilmemiz ölüm konusu kadar tuhaf bence.
(Bir de şu soru var; Ben neden benim de başkası değilim?)
Var olabilmişsen (ki buraya yazdığına göre varsın) yine var olabilirsin belki. Bunu iddia ediyorum çünkü var olabilmenin nasıl gerçekleştiğini bilmiyoruz bence. (''Çiftleşerek'' diyor bilim, ama bunu ben demiyorum işte fark orada.)

Ölümden sonra ne olacağını hiç kimse bilmiyor. Zaten dinler bunun yüzünden icat edilmiş şeyler. İnsanlar ölümden sonraki evreye açıklama getirebilmek için dinlere sarılıyor. Yoksa boşlukta gibi hissediyor kendini.

Böcekler cesedinden ziyafet düzenleyecekler. Çok da düşünmeyin.

poland-ball-dancing-cow.gif

Konu hoşuma gitti ölüm korkusu yaşamayan zaten yoktur çünkü korkulan asıl şey ölüm değil bilinmezliktir yoksa ölünce artı ve eksileri çarpıştırıp atama yapacak bir yaratıcının varlığını kanıtlarsan zaten dünyanın anlamı kalmaz diye düşünüyorum. Kader ve kaza diyerek geçiştirme oyunları da tabii yine heyecan aramak göklerden gelen kararı beklemek gibi bir şey.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı