BKM kitaptan ürün almayın aldırtmayın

Pandemi öncesi dönemde verdiğim siparişlerin hepsi ideal olan günden bir kaç gün gecikmeyle getirilmişti. Şahsen mecbur kalmadıkça kullanmadığım bir site artık.
Artık zor durumda kalsam da kullanmayacağım bir site müşteri hizmetlerine zar zor bağlandım onlarda 7 iş gününde kargoya veriyoruz ama akademik kitapların tedariği zor dediler.Yani stokta olmayan kitapları satmışlar.Yoksa yok deyin 9 iş günü oldu hala bekliyorum

14.10.2020 çarşamba günü saat 10.45 sularında vermiş olduğum siparişim hala kargoya verilmedi. Şu anda tarih 21.10.2020 çarşamba ve saat 17.15 yani 8 gün hafta sonunu saymasan 6 iş günü geçmiş ve hala kargolanmamış siparişim. Bu tüketici haklarını yok saymak demektir. Diğer firmalar en geç 3 bilemedin 4 iş gününde siparişleri kargoya verebiliyor. Normalde kitapyurdu adlı siteden alışveriş yapıyordum ancak kitapların tamamı stokta kalmadığı için bu siteden almak istedim bu olaydan önce 1 kez alışverişte bulundum pandemi dönemi olmasına rağmen bir sorunla karşılaşmadım. Üniversiteler derslere başlandı ve bu kitaplar benim ders kitabım ancak bu firmanın sorumsuzluğu yüzünden parasını ödemiş olduğum kitaplarımı alamıyorum. BKM kitap sitesinde müşteri hizmetleri numarası var ama cevap vermiyorlar mail adresi zaten yok sadece siteye mesaj atabiliyorsunuz ama orada da kesinlikle cevap vermıyorlar hatta mesajınızı bile silebiliyorlar. Bu konuyu internette şikayetvar adlı siteye baktığımda da birçok kişi bu sorundan muzdarib herkes siparişi vermiş ama kitaplara ulaşamamışlar. Bu sitede kargo şikayeti olan insanlara saçma bir şekilde yeni sisteme geçtik diye cevap verıyorlar iptal isteyenlerin siparişini iptal ettiklerini bildiriyorlar. Ama yine bu sitede gördüğüm bir şikayete göre bir kişinin parasını 40 gün gibi bir sürede geri vermişler. Sizde böyle bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız bu siteden uzak durun.

Bana ve başka bir arkadaşıma da yaptılar normalde güvenilir ama covid dönemi yüzünden olabilir.

Bana ve başka bir arkadaşıma da yaptılar normalde güvenilir ama covid dönemi yüzünden olabilir.
Şuanda stokta olmayan ürünler üzerinden para kazanıyorlar şikayetvar sitesine bakarsanız görürsünüz binlerce kişiye aynı şeyi yapmışlar 13 gün oldu iptal ettim siparişi daha önce kapıda ödeme ile almıştım mayısta o zaman kargo şirketleri çok yoğun olmasına rağmen 5 6 iş günü gibi bir zamanda gelmişti.

BKM Kitap'ı kesinlikle tavsiye etmem. Ürünlerin stokta olup olmadığını ancak siparişi verdikten sonra anlayabiliyorsunuz. O da günler sonra. Ekşi'de bir sürü insan şikayetçi.

Zaten ne online üzerinden ne de kendi yerinden alırım fiyatları aşırı kazık. Benim gibi Bursa'lılara bunu sorsanız aynı cevabı verir. :)
Benim aldığım kitapların fiyatları normaldi diğer sitelere göre ama kaç gün oldu göndermediler bende iptal etmek zorunda kaldım.Müşteri hizmetlerini aradım 12 gün oldu ne zaman gelecek dedim adam bana akademik kitapların tedariği zor dedi daha gelmiyeceğini anlayınca anında iptal etti başka siteden aldım tam bir faciaydı kimseye önermem

Biraz konuyu gün yüzüne çıkartmak gibi oluyor umarım sorun olmaz ama evet arkadaş haklı. 2 yıldır sitelerinden ve ondan daha önceki zamanlardan beri de şubelerinden birçok alışveriş yapmış birisi olarak kesinlikle önermiyorum. 2 yıldır yaptığım siparişlerde çok sık bir şekilde uzun süre beklemeler, tedarik sıkıntıları ve bundan dolayı da iade işlemleriyle uğraşmak durumunda kaldım. Telefon numaralarının açılması bir mucize. Şu ana kadar aradaklarımda her zaman beni daha sonra arayın seçeneğini kullandım çünkü açmıyorlar. Sorun yaşamayan kişilerin aldıkları kitapların, çok popüler kitap olmalarından dolayı sürekli olarak depolarda bulunmasından dolayı sorun yaşamadıklarını düşünüyorum. Çok popüler olmayan kitap alışverişlerimde her zaman problem yaşadım şu ana kadar. Ve bundan sonra da kesinlikle tekrardan alışveriş yapmam bu siteden. Çok daha iyi alternatifleri var. Stokta bulunmayan ürünleri stokta diye göstererek müşteri çalmaya çalışıyorlar gibime geliyor.

Salı akşamı sipariş verdim Perşembe günü kargoya verildi. Bugün de teslim edilecek yazıyor kargo bilgilerinde. Ya ben şanslıyım ya siz şanssızsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı