Black Mesa vs Half-Life

yaşar yiğit

Decapat
Daha fazla  
Black Mesa mı Half-Life mı halihazırda Half-Life zaten elimde var ve oynamadım. Oynama kararı aldım ve karşıma Black Mesa çıktı alınır mı? Kol desteği falan var mı?

Önce orijinalini görmen daha iyi olur bence. Black Mesa'yı üstüne oyna çünkü orijinalden farklı ve orijinal oyuna gönderme yapan çok kısım var.

Bence ikisini de deneyin, çünkü farklılıklar var aralarında. Geneli büyük değişiklikler değil, en çok son bölümlerde değişiklik var.

Aynı hikayeye sahip değil mi Black Mesa.

Hikaye aynı. Sadece half life 2 den sonra çıktığı için daha detaylı şeyler var. Mesela güvenlik görevlisi size "Gordon at kuyruğunu kesmişsin" felan diyor.

Son düzenleme:
Black Mesa neredeyse birebir çok sadık bir remake gibi düşünülebilir. Ben olsa Black Mesa'dan başlarım. Çok eski gelebilir orijinal Half-Life.

Black Mesa neredeyse birebir çok sadık bir remake gibi düşünülebilir. Ben olsa Black Mesa'dan başlarım. Çok eski gelebilir orijinal Half-Life.

Half-Life'ı 2-3 ay önce bitirdim. Bazı dizayn seçimleri eski, mesela oyun size sürpriz hasar vurmayı seviyor. Ama oynanış konusunda hiç eski hissettirmiyor açıkçası.

Ama Xen bölümümleri berbat ve oyunun içine ediyor açıkçası. Oyunun son 2-3 bölümü çekilmez öyle diyeyim.

Half-Life'ı 2-3 ay önce bitirdim. Bazı dizayn seçimleri eski, mesela oyun size sürpriz hasar vurmayı seviyor. Ama oynanış konusunda hiç eski hissettirmiyor açıkçası.

Ama Xen bölümümleri berbat oyunun içine ediyor açıkçası. Oyunun son 2-3 bölümü çekilmez.

Türkçe desteği kısmı kontrolcü desteği ve grafikleri için Black Mesa'yı aldım hocam. 100TL koydu biraz ama %80 indirimli hali buysa şükür.

Yeni konular

Geri
Yukarı