Blender mı yoksa 3DS Max mi?

Gaza gelme saç dökülmem artı daha öfkeliyim ve spor yapma sıklığım azaldı. Kısa vadede yapacam diye şimdi bende bu senenin sonunda hafif azaltmaya gidecem yükümü
Al benden de o kadar hızlı bir şekilde şu işte ilerliyim istiyorum.Ama zaman gerekiyor.Bi taraftan ingilizce uğraşıyorum,bir taraftan matematik,bir taraftan unity bide şimdi bunu eklersem çorba olucak kafam ama bilmiyorum denemek lazım bi :D

Al benden de o kadar hızlı bir şekilde şu işte ilerliyim istiyorum.Ama zaman gerekiyor.Bi taraftan ingilizce uğraşıyorum,bir taraftan matematik,bir taraftan unity bide şimdi bunu eklersem çorba olucak kafam ama bilmiyorum denemek lazım bi :D
Eğer okulda 3d max'i iyi öğreten bir hocanız varsa onu dinle boşver blender'ı yoksa bi yandan programa

Gaza gelme saç dökülmem artı daha öfkeliyim ve spor yapma sıklığım azaldı. Kısa vadede yapacam diye. Bu senin sonunda yükümü azaltmaya başlayacağım. Ben resim çizmeyi beceremezsemde çok hızlı öğrenen biriyim. Disiplinli programlı çalışıyorum. Şuan yazabiliyorum çünkü : Render alıyorum. Sen düşün gaza gel ama en az 2 yıl ver kendine. Belli bir noktaya gelebilimek için. Resim çizmeyi beceremiyorum derken 2 boyutludan bashediyorum. Bu şubat ayında yapacam dedim. Marta başladım. Bir videoda gördüm hoşuma gitti başladım motivasyon olmazsa bitmiştim.
Ben 18 yaşındayım düşün:ds

Eğer okulda 3d max'i iyi öğreten bir hocanız varsa onu dinle boşver blender'ı yoksa bi yandan programa
Şöyle bir durum var okulda seçmeli olarak öğretiyor bunu, her dönem farklı bir grafik programı öğrettiler.Corel draw,3ds max bu yılda işte solid work öğrenicez.Hoca sana temeli anlatıyor bırakıyor diğerine geçiyor.

Ben 18 yaşındayım düşün:ds
Gaza gelme demişken https://www.youtube.com/c/FlyCat1 attığım linkteki kişide blenderla uğraşıyor hızlandırılmış videolar falan çekiyor ben modelleme bilmesem bile baya gaza getiriyor.Sende görmüşsündür belki bunu.

İyi gaza getirdin ha :)
Boşver Corel'i.

Sen Blender'a başla. Kendine 1 ay ver, başlangıç ve sonuca bakarak vay canına diyebilirsin eğer işin bu olacaksa.

Hard Surface mantığı farklı, SubD mantığı farklı onları çöz.

Sonra Rig mi, Texture mu onlara dikkat edersin.

Kafayı kırıp Python veya Geonode mu çalışırsın.

Takıldığın yerde Blender ortamı çok güzel ve ilginç yollarla sana destek olacaktır.

Hızlı kullanma: Lightwave > Modo > Blender > ve diğerleri
Kolay eğitim videoları : Blender > diğer her şey

Mümkünse 32 Gb RAM ve 2060+Nvidia ekran kartın olsun.

Kısaca gelecek Blender ve Cinema 4D arası git gellerde.

Yüzde bin kesinlik istiyorsan, Houdini öğren, yalnız beyin hücrelerinin cımcıklaması bir ayrı olacaktır.

Houdini dede.

Şöyle bir durum var okulda seçmeli olarak öğretiyor bunu, her dönem farklı bir grafik programı öğrettiler.Corel draw,3ds max bu yılda işte solid work öğrenicez.Hoca sana temeli anlatıyor bırakıyor diğerine geçiyor.

Gaza gelme demişken https://www.youtube.com/c/FlyCat1 attığım linkteki kişide blenderla uğraşıyor hızlandırılmış videolar falan çekiyor ben modelleme bilmesem bile baya gaza getiriyor.Sende görmüşsündür belki bunu.
2 Tane sclupt eğitimi var bende bitane o hızlandırılmış olan videoların sessiz ve normal hızda yapıldığı diğeri ise sesli prensiblerden bahsettiği eğitimleri

Boşver Corel'i.

Sen Blender'a başla. Kendine 1 ay ver, başlangıç ve sonuca bakarak vay canına diyebilirsin eğer işin bu olacaksa.

Takıldığın yerde Blender ortamı çok güzel ve ilginç yollarla sana destek olacaktır.

Yüzde bin kesinlik istiyorsan, Houdini öğren, yalnız beyin hücrelerinin cımcıklaması bir ayrı olacaktır.

Houdini dede.
Hocam o kadar modelleme programı yazdınız ki hepsi ayrı ayrı alanlarda kullanıyor gibi.Coreli zaten kullanmam da işte müfredat gereği anlattı hoca onu öğrenmiş öyle anlattı geçti,bide garip olan şu ki corel gibi basit bir şeyi 1 sene anlatıyor 3ds max gibi programı 1 dönem anlattı şahsen biz arkadaşlarla hepimizin ortak fikri keşke hep 3ds max anlatsaydı corel çünkü çok cılız kaldı 3ds maxi görünce.

Boşver Corel'i.

Houdini dede.
Animasyon ve fizik öğrendiğim için görsel effectde yapabiliyorum temelden. Houdini halt eder 2 sene sonra benim yanımda .dsdsdsaf

Animasyon ve fizik öğrendiğim için görsel effectde yapabiliyorum temelden. Houdini halt eder 2 sene sonra benim yanımda .dsdsdsaf
Vallaha diğer programları kullanmadım. Onlar hakkında birşey söyleyemem. Ben arkadaşımın tavsiyesiyle blender öğrendim. Sen işine ne yarıyorsa ona yönel. Ben eğlenmek için öğreniyorum. Elbette paraya dökecem bu işi ama şuan eğlenme vakti takki askere kadar.

Hocam o kadar modelleme programı yazdınız ki hepsi ayrı ayrı alanlarda kullanıyor gibi.Coreli zaten kullanmam da işte müfredat gereği anlattı hoca onu öğrenmiş öyle anlattı geçti,bide garip olan şu ki corel gibi basit bir şeyi 1 sene anlatıyor 3ds max gibi programı 1 dönem anlattı şahsen biz arkadaşlarla hepimizin ortak fikri keşke hep 3ds max anlatsaydı corel çünkü çok cılız kaldı 3ds maxi görünce.
Lightwave, Modo, Houdini Max kadar eskiler. Lightwave geride kaldı, ayrılan çekirdek ekip Modo'yu kurdu - 601'e kadar Modo kullandım, hala o kadar hızlı ve "responsive" bir modelleme programı görmedim. O da kendini Houdini sistemine entegre etti.
Sen Blender'la başla işte, yabancı dilini geliştirmeyi unutma.
.sdfsfsafa kısmına katılıyorum, Houdini'nin stabilitesinde bir zımbırtı görmedim. Güzel mi? Tanrısal. Zor mu? Bunu programlayan programcı kör oldu. :)

Geri
Yukarı