Bloody R8A Gaming Mouse

Uzun zamandır takibinde olduğum Bloody R8A-1 Wireless Gaming Mouse'u 158TL'ye almış bulunmaktayım... Vatan Bilgisayar gibi teknoloji marketlerinde ortalama 240TL bandında bulunan cihazı altta linkini vermiş olduğum siteden sepet indirimiyle beraber 158TL'ye almış bulunmaktayım.

Bloody R8A-1 Siyah Şarjlı Metal Ayak HD Optik 4000CPI Oyuncu Fiyatı

Hatta taahhüt ettikleri günden 1 gün sonra kargo verdiklerinden ötürü ticket açtım ve 10TL'lik hediye çeki'de almış bulunmaktayım...

Lakin mouse'u almadan önce ve aldıktan sonra forumlarda bu model hakkında yok denecek kadar az bilgi bulunduğunu gördüm ve benim almadan önce ki aklıma takılan tüm soruların cevaplarını bu konuda, bu cihazı almayı düşünenler için yazmak istedim.

Öncelikle cihazın adı tam olarak:

Bloody R8A-1 Siyah Şarjlı Metal Ayak HD Optik 3200DPI Oyuncu Mouse

1-) Bloody Mouse'ların en önemli özelliği olan Bloody 6 yazılımın da atanan microlar ve bu microlar diğer gamer mouse'larında ki gibi değil, bildiğiniz CS-GO gibi bir oyunda tek tuşla spray atayabilme imkanına sahip oluyorsunuz ve normalde mouse'u satın aldığınızda size bu özelliği denemek için 1000 atışlık demo izni veriyor fakat bu hakkı doldurduğunuzda 10$ vererek sınırsız şekilde cihazınızın kimliğine bu özelliği ekleyebiliyorsunuz.

Ben cihazı satın aldığım da direk gözüme çarpan olay kutusunun üstünde ''Core 3 Activated'' ibaresi oldu, yani hali hazırda cihazı ilk aldığınızda bu yazılım aktif edilmiş bir şekilde geliyor bu modelde ya da daha doğrusu benim aldığım yerde kiler...

2-) Mouse'un altında gerçekten metal plakalar var ve 300KM aşınma garantisi verilmiş bu plakalara...

3-) Mouse'un yüzeyi siyah mat ve tahminimce fiber tarzı bir doku ile kaplı, uzun kullanımda elinizi hiç rahatsız etmiyor ve kadifemsi bir his veriyor...

4-) Şarjı gerçekten uzun gidiyor, hatta yazılımı vasıtasıyla üstünde yanan led'leri aşama aşama kısabiliyorsunuz ve bu size tasarruf sağlıyor...

5-) Kutusunun içinden Mouse dışında 2 adet Bloody logosunu içeren kırmızı sticker çıkıyor ayrıyetten masaüstü kullanıcıları için mouse'un alıcısını kasaya taktığınızda gecikme olmaması açısından masanın üstünde durması için portatif bir parçasını veriyor ve son olarak şarj edebilmeniz için bir tarafı USB bir tarafı mouse soketine girecek şekilde kablo ile geliyor.

UYGUN MOUSE PAD

Kullandığım bilgisayar ve mouse siyah konsepte sahip olduğu için yine siyah renk ve masaya tutunması sağlam bir mouse pad arayışına girdim, en sonunda uygun fiyatlı tam aradığım gibi bir ürün bulabildim;

Link: Dark Elite Force Serisi Mikro Dokumalı Yüksek Performans Fiyatı

Umarım aklınızda ki soruların cevaplarını alabilmişsinizdir, herkese iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Aynı mouse u almayı düşünüyorum. Çok bilgilendirici bir açıklama olmuş.

Sormak istediğim; ucuz satılan kablosuz mouse lar gibi pc ye takılan kücük bir usb aparatla kablosuz özelliği kullanılıyor mu yoksa gene kablolu alıcı bir aparat mı takılıyor?

Steelseries im vardı kablosuz , ama kablosuz olması için gereken aparat maşallah mouse tan büyüktü.

Bilgi verirseniz sevinirm.

Öncelikle bilgilendirme için teşekkür ederiz. Modlara iletiyorum konuyu kullanıcı incelemesi bölümüne almaları için.

Şöyle başlayayım en iyisi, tam modelini bilmesem de kullandığım ürünlerden bir tanesi de Bloody R8. Sizin aldığınız modelle tamamen aynım bilemiyorum ama 3 4 senedir kullanıyorum sıkıntısız ve yüzeyinde herhangi bir kullanımı engelleyecek bir aşınma olmadı.

Black Friday'in ilk saatlerinde Hepsiburada'da şu ürünü Bloody R80 GHOST LK Optik Multi Core Metal Ayak 4000CPI Fiyatı 42.17₺ (Bloody R80 Ghost Black Friday'de 42,17 TL) olarak gördüm. İlginç bir fiyattı ama çok kısa sürede stok tükendi :)

Bende bugün Bloody R8A HD Optik Core3 Aktif Metal Ayak 4000CPI Şarjlı Fiyatı bu ürünü aldım.
Bloody R8A HD Optik Core3 Aktif Metal Ayak 4000CPI Şarjlı Kablosuz Oyuncu Mouse

Youtube da kutu acılım videolarında gördüğüm kadarıyla kablosuz aparatı, laptop a takılan küçük klasik aparattan. Benim istediğimde oydu. Daha önce steelseries in kablosuzunu almıştım ama maşallah mouse un kendisinden büyük kablosuz alıcısı.

Kast ettiğim aparat resimde yanında küçük olan, USB baglantı noktasına takılan.

https://productimages.hepsiburada.net/s/2/500/9562015006770.jpg

Bende bugün Bloody R8A HD Optik Core3 Aktif Metal Ayak 4000CPI Şarjlı Fiyatı bu ürünü aldım.
Bloody R8A HD Optik Core3 Aktif Metal Ayak 4000CPI Şarjlı Kablosuz Oyuncu Mouse

Youtube da kutu acılım videolarında gördüğüm kadarıyla kablosuz aparatı, laptop a takılan küçük klasik aparattan. Benim istediğimde oydu. Daha önce steelseries in kablosuzunu almıştım ama maşallah mouse un kendisinden büyük kablosuz alıcısı.

Kast ettiğim aparat resimde yanında küçük olan, USB baglantı noktasına takılan.

https://productimages.hepsiburada.net/s/2/500/9562015006770.jpg
Aynen Nano alıcısı var ve onu takabileceğin hub'ıyla birlikte geliyor.

Hubını kullanmak istemiyorum. Sanırım hub ı desktop pc lerde kasa masa altında falansa masaya yaklaştırmak için alıcıyı. Ben notebook da kullanacağım için direk notebook USB portuna bağlayabilirim sanırım. En azından youtube da gördüklerim o şekildeydi.

Bu ürünün sensörü nedir ve gecikmesi ne kadar? Bir ara gerçekten bu fareyi almayı kafaya koymuştum, sanıyorum hesaplı kablosuz oyuncu faresi olarak ilk akla gelen fare budur.
Yüksek ihtimal Avago ADNS-3050. Bendeki öyle en azından (Bloody R8). USB Rapor süresi 1000Hz' e kadar destekliyor ama şarj süresi çok kısalıyor.

Uzun zamandır takibinde olduğum Bloody R8A-1 Wireless Gaming Mouse'u 158TL'ye almış bulunmaktayım... Vatan Bilgisayar gibi teknoloji marketlerinde ortalama 240TL bandında bulunan cihazı altta linkini vermiş olduğum siteden sepet indirimiyle beraber 158TL'ye almış bulunmaktayım.

Bloody R8A-1 Siyah Şarjlı Metal Ayak HD Optik 4000CPI Oyuncu Fiyatı

Hatta taahhüt ettikleri günden 1 gün sonra kargo verdiklerinden ötürü ticket açtım ve 10TL'lik hediye çeki'de almış bulunmaktayım...

Lakin mouse'u almadan önce ve aldıktan sonra forumlarda bu model hakkında yok denecek kadar az bilgi bulunduğunu gördüm ve benim almadan önce ki aklıma takılan tüm soruların cevaplarını bu konuda, bu cihazı almayı düşünenler için yazmak istedim.

Öncelikle cihazın adı tam olarak:

Bloody R8A-1 Siyah Şarjlı Metal Ayak HD Optik 3200DPI Oyuncu Mouse

1-) Bloody Mouse'ların en önemli özelliği olan Bloody 6 yazılımın da atanan microlar ve bu microlar diğer gamer mouse'larında ki gibi değil, bildiğiniz CS-GO gibi bir oyunda tek tuşla spray atayabilme imkanına sahip oluyorsunuz ve normalde mouse'u satın aldığınızda size bu özelliği denemek için 1000 atışlık demo izni veriyor fakat bu hakkı doldurduğunuzda 10$ vererek sınırsız şekilde cihazınızın kimliğine bu özelliği ekleyebiliyorsunuz.

Ben cihazı satın aldığım da direk gözüme çarpan olay kutusunun üstünde ''Core 3 Activated'' ibaresi oldu, yani hali hazırda cihazı ilk aldığınızda bu yazılım aktif edilmiş bir şekilde geliyor bu modelde ya da daha doğrusu benim aldığım yerde kiler...

2-) Mouse'un altında gerçekten metal plakalar var ve 300KM aşınma garantisi verilmiş bu plakalara...

3-) Mouse'un yüzeyi siyah mat ve tahminimce fiber tarzı bir doku ile kaplı, uzun kullanımda elinizi hiç rahatsız etmiyor ve kadifemsi bir his veriyor...

4-) Şarjı gerçekten uzun gidiyor, hatta yazılımı vasıtasıyla üstünde yanan led'leri aşama aşama kısabiliyorsunuz ve bu size tasarruf sağlıyor...

5-) Kutusunun içinden Mouse dışında 2 adet Bloody logosunu içeren kırmızı sticker çıkıyor ayrıyetten masaüstü kullanıcıları için mouse'un alıcısını kasaya taktığınızda gecikme olmaması açısından masanın üstünde durması için portatif bir parçasını veriyor ve son olarak şarj edebilmeniz için bir tarafı USB bir tarafı mouse soketine girecek şekilde kablo ile geliyor.

UYGUN MOUSE PAD

Kullandığım bilgisayar ve mouse siyah konsepte sahip olduğu için yine siyah renk ve masaya tutunması sağlam bir mouse pad arayışına girdim, en sonunda uygun fiyatlı tam aradığım gibi bir ürün bulabildim;

Link: Dark Elite Force Serisi Mikro Dokumalı Yüksek Performans Fiyatı

Umarım aklınızda ki soruların cevaplarını alabilmişsinizdir, herkese iyi forumlar.
Umarım oyunlarda macro yapmak için almadın. :(

Geri
Yukarı