Bloody RT5A Warrior Core3 İncelemesi

Merhaba arkadaşlar;

Profesyonel bir oyuncu değilim ama makroyu dizüstü bilgisayarımı kullanırken kolaylık sağladığı için aktif kullanıyorum. Bu neden ile genelde oyuncu fareleri tercih ediyorum. Daha önce G300S, M705 vb fareler kullandım. Fakat kimisi ergonomi olarak bana hitap etmedi, kimisi kabloluydu. Bu nedenle kablosuz, şarjlı makro atanabilen bir fare arayışına girdim. Alacak arkadaşlara yardımcı olur diye incelemesini de eklemek istedim.

Tabi ki ilk gözünüze ilişen RBG aydınlatması oluyor. Parlaklık seviyesini ayarlayabiliyor yada kapatabiliyorsunuz. Son parlaklık seviyesinde oldukça güçlü bir ışığı var. Işık devamlı yanmıyor, nefes alıp verir misali yavaşça parlaklık artıyor ve aynı şekilde yavaşça parlaklık azalıyor şeklinde. Tekerlekteki aydınlatma ise sürekli yanıyor.

381323

Öncelikle fare ele çok güzel oturuyor, ne çok büyük ne de çok küçük boyut olarak ideal. Tuşların sağ sol tuşların üzerindeki kaymaz kauçuk çok iyi. Toplam 9 buton bulunuyor. Tuşlara erişim oldukça iyi sadece solda bulunan ileri geri tuşu 1cm kadar geride olsaymış çok daha iyi olabilirmiş ama tuşlara basmak kolay. Üzerindeki ileri geri tuşunu alırken pek kullanılmaz gibi gelmişti ama o tuşlara mesela ben ses + ses - olarak makro atadım oldukça da kullanışlı oldu. Ayarlarınızı kendi dahili hafızasına kaydediyor.

381331

Üst kaplaması oldukça güzel bir his veren kaliteli malzemeden yapılmış. Yanlardaki görüntü metale benzetilmiş ama orta kalitede bir plastik malzeme. Farenin tekerleği gayet güzel hem ortasındaki kaymaz kauçuk hemde döndürmeye verdiği tepki çok güzel. Eski farelerimde sertliğinden dolayı kullanamadığım tekerleğin butonu (link'e tıklayınca yeni sekmede açması) bu farede oldukça güzel kullanılabiliyor. Alt tabandaki metal ayaklar yine güzel ve pek kolay aşınacak gibi durmuyor.

381337

381329

Şarj kablosu oldukça sağlam bez yapıda. ortalama 1 saat gibi bir sürede şarjı doluyor ve ben 4 kademeli parlaklıktan 2'inci kademesinde açık kullanıyorum. Günde ortalama 14 saat bilgisayar başındayım ve 4 gün civarı şarjı gidiyor. Girişi mikro usb olmasına rağmen kendi kablosundan başka bir kablo ucu girmez maalesef. Şarj sırasında kullanıma devam edebiliyorsunuz ama şarj kablosu aynı zamanda USB gibi çalıştırmıyor, yani alıcınız takılı değil ise fare çalışmaz. Bu da şarj bittiği zaman 2 adet USB girişine ihtiyacınız olduğunu gösteriyor. Ama sizi sürekli pil derdinden kurtardığı içinde şarjlı olması oldukça iyi bir özellik. Alıcının mesafesini uzatmak için ayrıca bir uzatma kablosu da kutudan çıkıyor.

Gelelim beğenmediğim özelliğine; mouse pad de harika çalışıyor, masada pad olmadan gayet güzel ama koltuk üzerinde bacağınızda vs çalışmıyor maalesef. Optik yapısı farklı galiba ama artık 15 liralık fareler bile her yüzeyde çalışıyor iken bu farede böyle olması açıkçası beni hayal kırıklığına uğrattı.

Ama her güzelin bir kusuru vardır misali diğer tüm özellikler bana hitap ettiği için ve daha önce bir çok fareyi alıp beğenmeyip başka fare alıp sürekli fareye para ödediğim için bu kadar işlevsel ve hem ergonomisi hem şıklığı hemde makro olayından dolayı 1 tane daha yedek olarak satın aldım. Malum sürekli fiyat artıyor yada belirli bir süre sonra üretimi bitebiliyor.

381330

Diz üstü bilgisayarımla harika bir uyum sağladığı için görsel olarak gerçekten insana güzel görünüyor. Benim bilgisayarımda (monster) bilgisayarın açma tuşu kırmızı, öndeki logo led'i kırmızı ve bilgisayarın tasarımında yeşil detaylar ve mosnter logosu da yeşil göz olduğu için, klavye aydınlatmasını da yeşil yaptığımda fare ile harika bir uyum sağlıyor. Aynı şekilde farenin tekerleği kırmızı aydınlatması yeşil ve mouse pad de yeşil olunca sanki hepsi bir orjinal takım gibi oldu :)

381334

Son olarak diğer marka farelerden açıkçası eksik kalır yönü olmadığı gibi fiyatı ile bence fiyat/performans ürünü olarak oldukça beğendim.

Bilgilendirme Notu: Fare ile eğer oyunlar sırasında takılma yaşıyorsanız, aygıt yöneticisinden farenin takılı olduğu USB'yi bulun ve "Güç kazancı sağlamak için bilgisayar bu aygıtı kapatsın" seçeneğini kaldırın.

Son düzenleme:
Hocam merhabalar konu üzerinden bir yıl geçmiş fakat başka bir kullanıcı bulamadığımdan size sormak istedim aynı mausu bir aydır bende kullanıyorum fakat şu 2-3 sn'lik takılma olayını çözemedim farklı USB portunda denedim aygıt yöneticisinden tüm USB e ait sekmelerde güç tasarrufunu kapattım fakat devam ediyor. Benim pcmde (laptop) sadece USB 3.0 var bununla alakalı olabilir mi siz hangisinde kullanıyorsunuz ? Bu arada tuşlardada tıklama boşluğu vardı ve çok rahatsız etti beni kendim ayaklarına bant sararak çözmek zorunda kaldım sizde bu tür problemler var mı ?

Hocam merhabalar konu üzerinden bir yıl geçmiş fakat başka bir kullanıcı bulamadığımdan size sormak istedim aynı mausu bir aydır bende kullanıyorum fakat şu 2-3 sn'lik takılma olayını çözemedim farklı USB portunda denedim aygıt yöneticisinden tüm USB e ait sekmelerde güç tasarrufunu kapattım fakat devam ediyor. Benim pcmde (laptop) sadece USB 3.0 var bununla alakalı olabilir mi siz hangisinde kullanıyorsunuz ? Bu arada tuşlardada tıklama boşluğu vardı ve çok rahatsız etti beni kendim ayaklarına bant sararak çözmek zorunda kaldım sizde bu tür problemler var mı ?

Merhabalar;

Bende USB 3.0 portunda kullanıyorum, takılma olayı yok. mouse'nin bağlı olduğu USB portunun güç tasarrufunu kapattığınızdan emin olun bence çünkü onu kapatmadan önce bende de takılmalar oluyordu. Tıklama boşluğu bende olmadı aksine tuşların kullanımı çok iyi, mouseden hala memnunum bir sorunum yok.

Merhabalar;

Bende USB 3.0 portunda kullanıyorum, takılma olayı yok. mouse'nin bağlı olduğu USB portunun güç tasarrufunu kapattığınızdan emin olun bence çünkü onu kapatmadan önce bende de takılmalar oluyordu. Tıklama boşluğu bende olmadı aksine tuşların kullanımı çok iyi, mouseden hala memnunum bir sorunum yok.
Anladım hocam, yanlış mı yapıyorum emin olmak için güç tasarrufunu nasıl kapattığınızı yazabilir misiniz ?

Merhaba;

Evet halen kullanıyorum. Pil değil şarjlı ve şarjı ışıkları vs açık 6-7 gün gidiyor ki şarjta taksanızda kullanabiliyorsunuz ve çabuk doluyor. Ben halen memnunum.

Alırken dikkat edin bazıları core 3/4 aktif oluyor yani para ödemiyorsunuz bazılarında aktif olmuyor ki zaten fiyat olarak da ucuza satıyorlar. Core yi teyit ettikten sonra satın alın.

Evet.

Merhaba;

Evet halen kullanıyorum. Pil değil şarjlı ve şarjı ışıkları vs açık 6-7 gün gidiyor ki şarjta taksanızda kullanabiliyorsunuz ve çabuk doluyor. Ben halen memnunum.

Alırken dikkat edin bazıları Core 3/4 aktif oluyor yani para ödemiyorsunuz bazılarında aktif olmuyor ki zaten fiyat olarak da ucuza satıyorlar. Core'yi teyit ettikten sonra satın alın.

Dün Trendyol'dan sipariş verdim Core3 aktifmiş peki size çok soru sordum tuş sesleri ve oyunlarda nasıl. Ben bazı kullanıcılara sordum 1/3sn gecikme varmış CSGO oynamıyorum zaten onun dışında oyunlarda nasıl sorumu cevapladığınız için sağ olun.

Merhaba çok özür dilerim hortlatma olmaz umarım. Ben yeni aldım fakat şarj konusunda sorunlarım var gibi. USB alıcısını söküp taktığımda her seferinde şarj yüzdesi saçma derecede farklı gösteriyor CS'de ölüm maçı attım denemelik birden %90'dan %60'a direkt düştü 10 dakikalık maçta yazılımsal bir problem ve sadece rakamlar mı yanlış yoksa donanımsal mı bilemdim. Bir de şöyle bir merakım var acaba PC kapalıyken telefon adaptörüyle şarj etsem problem olur mu?

Merhaba;

Aldığınız ürünün bataryasında problem olabilir bence, kendi içinden çıkan kablo ile USB'ye bağlı iken hem şarj oluyor hem de kullanıma devam edebiliyorsunuz zaten. Ben hala aktif kullanıyorum bir problem yok şu an.

Yeni konular

Geri
Yukarı