Bloody v3 İncelemesi

Merhaba. Bugün sizlere Vatan Bilgisayar'dan 88 TL'ye almış olduğum Bloody v3 mouse'un incelemesini yapacağım. G300 alacaktım ama elime alıp deneyince fırlatıp atasım geldi mouse'u. Ergonomi bu kadar mı kötü olur!

Sayısal özellikleri geçiyorum. Onları siz bulabilirsiniz. Ben size sayısal olmayan şeyleri söyleyeceğim.

Kutu İçeriği:
İçinden Mouse ( :eek: ), Yedek Skatezler (Bu muthiş bir +), Temizleme bezi. Ve Kullanma kulavuzu, garanti belgesi çıkıyor.

123.jpg

Tasarım ve Ergonomi:
Ergonomisi çok iyi. Deathadder'a çok benziyor zaten mouse :). Mouse'un üstündeki kaplama çok hoşuma gitti. Terletmiyor, terletse bile eliniz kaymıyor. Ayrıca mat bir görüntü oluşturduğundan şık da gözüküyor.

1717.jpg

777.jpg

888.jpg

Malzeme Kalitesi:
Bu fiyat için çok iyi ama genel olarak ortalama kalıyor. Mouse'un skatezleri çok hoşuma gitti. Gerçekten yağ gibi kayıyorlar. Her bölgenin üçer tane yedeğinin olması da cabası.

564.jpg

18.jpg

Işıklandırma:
Mouse'un arkasında nefes alan( Düşük frekansta yanıp sönüyor ) bir kırmızı el işareti var.

ısık.jpg

Önünde ise scroll tuşu modunuza göre 3 renge sahip.

12.jpg

11.jpg

10.jpg

Mouse Yazılımı:
Mouse'un yazılımı 3'e bölünmüş. 3. bölümü almak için para ödemeniz gerekiyor ve bunu yarın almayı düşünüyrum. En başta almayacaktım ama sekmeme ayarları filan gerçekten güze ve ayrıntılıymış. Yarın alıp video paylaşırım.

Artılar ve Eksiler:
+ Ergonomi muhteşem
+ Malzame kalitesi
+ Kutu içeriği
+ Mouse optiğinin kapalı olması ve toz tutmaması
+ Kablonun örgülü olması
+ Kauçuğumsu kaplama (y)
+ Skatezlerin kalitesi ve yanında toplam 12 skatezin daha gelmesi.

- Yazılımın üst seviye versiyonunun ücretli olması
-Arka ışığın sürekli nefes alması. Ayarlayamadım ben ayarlanıyorsa da.

Son olarak G300'ün ergonomisini beğenmeyenler için şiddetle öneririm. Aslında g300'ü beğenenlere de şiddetle öneririm :)

Sorularınız varsa bekliyorum.

* Fotoğraflar daha güzeldi normalde boyutunu küçültmek için biraz kalite düştü. 12 MB'lık resimler vardı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz fazla soruyorum, özür dilerim :) . Mouse dan memnun musunuz? Herhangi bir sıkıntı çıkardı mı size? Ergonomisinden ve ya kalitesinden ödün veriyor mu zaman ile?
Sorucaksınız tabii ki cevaplamak görevimiz:) 1 Seneyi geçmiş olmasına rağmen bi sıkıntı çıkarmadı. QCK mini ile kullanıyor olmam performansını ciddi manada artırıyor. Tek ufak sıkıntısı baş parmak kısmı biraz terletiyor.

Sizce Bloody v3 mü yoksa a9 mu?
Ben görüntü olarak Bloody V3'ü daha çok sevdiğim için aldım. Yoksa boyut vb. olarak neredeyse aynı mouselar.

Sorucaksınız tabii ki cevaplamak görevimiz:) 1 Seneyi geçmiş olmasına rağmen bi sıkıntı çıkarmadı. QCK mini ile kullanıyor olmam performansını ciddi manada artırıyor. Tek ufak sıkıntısı baş parmak kısmı biraz terletiyor.

Ben görüntü olarak Bloody V3'ü daha çok sevdiğim için aldım. Yoksa boyut vb. olarak neredeyse aynı mouselar.
Teşekkür Ederim :) .

Mouse'un herhangi bir driverı var mı? Logitech de olduğu gibi Gaming Software vb. bir yazılım var mı var ise indirmek zorunlu mu? Yani makro vb. atamalar yapmayacağım. Normal günlük kullanım gibi düşünebiliriz.

Mouse'un herhangi bir driverı var mı? Logitech de olduğu gibi Gaming Software vb. bir yazılım var mı var ise indirmek zorunlu mu? Yani makro vb. atamalar yapmayacağım. Normal günlük kullanım gibi düşünebiliriz.
Evet Bloody adlı bir yazılımı var. İndirmeseniz de olur ama DPI ayarları yapamayabilirsiniz indirmezseniz.

Hocam merhabalar. Ürünü Türkiye'de aradım fakat bulamadım. Tasarımsal ve ergonomi olarak f/p ürünü. G300s kullanıcısı olarak elim claw tutuşu yüzünden uzun süre kullandığımda rahatsız oluyorum. Sade bir tasarım olan v3'ü aradım fakat bulamadım. Siz tam olarak nereden aldınız veya nasıl satın alabilirim? Onun yerine a9'u alsam pek bi fark var mıdır? Gördüğüm kadarıyla donanımsal olarak aynı fakat sadece a9'dan 1cm daha uzun.
A4 Tech Bloody A9 Gaming Mouse - n11.com

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı