Bloody v3 İncelemesi

Merhaba. Bugün sizlere Vatan Bilgisayar'dan 88 TL'ye almış olduğum Bloody v3 mouse'un incelemesini yapacağım. G300 alacaktım ama elime alıp deneyince fırlatıp atasım geldi mouse'u. Ergonomi bu kadar mı kötü olur!

Sayısal özellikleri geçiyorum. Onları siz bulabilirsiniz. Ben size sayısal olmayan şeyleri söyleyeceğim.

Kutu İçeriği:
İçinden Mouse ( :eek: ), Yedek Skatezler (Bu muthiş bir +), Temizleme bezi. Ve Kullanma kulavuzu, garanti belgesi çıkıyor.

123.jpg

Tasarım ve Ergonomi:
Ergonomisi çok iyi. Deathadder'a çok benziyor zaten mouse :). Mouse'un üstündeki kaplama çok hoşuma gitti. Terletmiyor, terletse bile eliniz kaymıyor. Ayrıca mat bir görüntü oluşturduğundan şık da gözüküyor.

1717.jpg

777.jpg

888.jpg

Malzeme Kalitesi:
Bu fiyat için çok iyi ama genel olarak ortalama kalıyor. Mouse'un skatezleri çok hoşuma gitti. Gerçekten yağ gibi kayıyorlar. Her bölgenin üçer tane yedeğinin olması da cabası.

564.jpg

18.jpg

Işıklandırma:
Mouse'un arkasında nefes alan( Düşük frekansta yanıp sönüyor ) bir kırmızı el işareti var.

ısık.jpg

Önünde ise scroll tuşu modunuza göre 3 renge sahip.

12.jpg

11.jpg

10.jpg

Mouse Yazılımı:
Mouse'un yazılımı 3'e bölünmüş. 3. bölümü almak için para ödemeniz gerekiyor ve bunu yarın almayı düşünüyrum. En başta almayacaktım ama sekmeme ayarları filan gerçekten güze ve ayrıntılıymış. Yarın alıp video paylaşırım.

Artılar ve Eksiler:
+ Ergonomi muhteşem
+ Malzame kalitesi
+ Kutu içeriği
+ Mouse optiğinin kapalı olması ve toz tutmaması
+ Kablonun örgülü olması
+ Kauçuğumsu kaplama (y)
+ Skatezlerin kalitesi ve yanında toplam 12 skatezin daha gelmesi.

- Yazılımın üst seviye versiyonunun ücretli olması
-Arka ışığın sürekli nefes alması. Ayarlayamadım ben ayarlanıyorsa da.

Son olarak G300'ün ergonomisini beğenmeyenler için şiddetle öneririm. Aslında g300'ü beğenenlere de şiddetle öneririm :)

Sorularınız varsa bekliyorum.

* Fotoğraflar daha güzeldi normalde boyutunu küçültmek için biraz kalite düştü. 12 MB'lık resimler vardı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende G105 alacaktım da baktım G103 indirime girmiş, ışık için o kadar fark vermeyeyim dedim, 103 aldım. Bakalım, salı günü gelsinde, hıyar çıkmazsa inceleme yaparım. :)
Bana da boş geliyor o makro olayı, çocuk işi gibi. Ondan başka, mouse'u etkileyen şeyler para ile satılmıyor ama değil mi ?

Son düzenleme:
Bende G105 alacaktım da baktım G103 indirime girmiş, ışık için o kadar fark vermeyeyim dedim, 103 aldım. Bakalım, salı günü gelsinde, hıyar çıkmazsa inceleme yaparım. :)
Bana da boş geliyor o makro olayı, çocuk işi gibi. Ondan başka, Mouse'u etkileyen şeyler para ile satılmıyor ama değil mi ?
Hayır satılmıyor. Ufak makrolar yapabiliyorsunuz hatta ücret vermeden:)

Öncelikle G300s mi almalıyım yoksa bunu mu şimdi bu mousenin makrolarını açtırsam para ile kesinlikle G300s den daha iyi bir mouse olur fakat açtırırmıyım bilmiyorum o yüzden çok tedirginim şu an 9.9 dolar açtırma parası duyduğuma göre crack de varmış ama ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum sonra bunu alınca malum crack çalışmazsa ve eğer makrolarını açtırmassam normal bir mouse gibi mi kullanırım? Cevaplarsan sevinirim :)

@BeratCan Eline iyi oturuyosa G300 alabilirsin ama bence hiç ele oturan bir mouse değil:) Makroları açtırmassan da ufak çapta makrolar yapabilirsin sadece. Yani ne bileyim ses artırma kapama filan atayabilirsin tuşlara. Ama mouse'u öneriyorum ben.

Son düzenleme:
Selamlar dostum iyi inceleme çok teşekkürler. Bir kaç sorum var(Yorumları okuyamadım hepsini).
İlk sorum fare biraz küçük görünüyor, ben ele oturmayan fareyi pek kullanamıyorum yarı-pro cs go oyuncusuyum sizce fare elime oturur mu ? Bende G300 bana küçük geldi biraz.

Makro ayarı yapılıyor mu ?

Ve verdiğimiz paraya değer mi ?

@CLKgraphıc Fare g300 e göre büyük ve sağ el için tasarlandığı için daha ergonomik bence. İleri düzey makrolar için ücret gerekiyor. Parasına değer mi sorusuna gelince, ben yaklaşık 4 ay mousepadsiz direkt masanın üzerinde kullandım ve memnundum. Geçenlerde QCK mini aldım ve o kadar zaman boşuna masada kullanmışım dedim. Yani eğer bütçeniz bu kadarsa alın ama ileride kesinlikle mousepad de alın. Parasının hakkını asıl o zaman veriyor.

Bana ileri düzey gerekli değil hocam bir kaç cs go ayarımı yapayım yeter ve mousepad olarak şu an kullandığım farenin yanında gelen mousepad var ve memnunum onu kullanırım galiba. Teşekkürler :)

Son olarak şu an ürünün Vatan, Hepsiburada gibi güvenebileceğimiz bir yerden linkini atabilirseniz çok sevinirim. Bu farelerin bir çok modeli varda tam olarak sizinkinden almak istiyorum nasipse :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı