Bmr'ın kaç kalori üzerinden kilo verilir?

seffabullut

Centipat
Daha fazla  
Bazal metabolizma hızını(BMR) hesapladığımda 2300 çıkıyor. Kas erimemesi için diyetimi kaç kaloriye göre yapmalıyım sizce? Haftada 4 gün spor yapabiliyorum. Kilom 125 Boy 187. Yeni başladım.

Benim önerim diyetisyen olsada kalori alımın 1700 ün altına düşmesin ancak yakımın arttırılabilir bu tarz diyetlerde kas erimemesi için proteine dikkat edilmeli gerekenin altına düşerse olası kas erimesi üstüne çıkılırsa kas tutulması oluşur ve asla unutmayın kalbinizde bir kastır ve tutulmasına bir ad verilir kalp krizi karbonhidrat protein yağ vitamin, mineral vs. ye dikkat etmezseniz beyaz kıyafetleri giyersiniz haberiniz olsun ondan yağ oranınıza göre ve yaşınıza göre diyet yazacak diyetisyen kesin bir sonuç verir bu sonuçlarla bir spor uzmanına başvurursanız gereken sporsal aktiviteyi yazacaktır tek tavsiyem çok az yada hiç yememe durumu yapmayın çünkü bir süre sonra protein yakımı başlar ve beyaz kıyafetleri giyersiniz eğer bir medikal sorununuz varsa bilinçli olun zaten gerekn testler yapılır ancak eğer yedikten sonra kusma sosyal baskı hissetme vs olursa psikoloğa görünün

BMR referans aralığı genel olarak 20-40 yaş arası erkeklerde 1400-1600 dür kadınlardaysa 1200-1400 olduğu varsayılır bence bu doktorlara sormak için yeterli eğer 20 yaş altıysanız bir miktar fazla olabilir bu konular gayet ciddi ve tehlikelidir bir hata ölümcül olabilir ondan lütfen doktorunuzdan başka kimseye güvenmeyin ben sadece bildiklerimi ilettim ancak unutmayın ben bir doktor değilim ve herşeyden haberdar etmemiş olabilirim diyetinizi kontrollü olarak diyetisyene başvurana kadar sürdürün ancak benim sadece tavsiye verdiğimi ve herhangi bir medikal olumsuzlukta herhangi bir mesuliyet kabul etmediğimi belirteyim bu dediklerimi benim haberim çerçevesinde yada dışında uygulamanız durumunda mesul olmadığımı bilin ve lütfen buna göre hareket edin burada veya başka medyalarda hiçbir doktorun bedavaya iş yapmayacağını ve dolandırılma,kandırılma şansınız olduğunu bilin ayrıca kontrolden geçmeden yapılacak herhangi bir diyet sizde bulunduğunu bildiğiniz veya bilmediğiniz bir hastalığa önayak olabilir lütfen tavsiyelerimi düşünün ve mesuliyet kabul etmediğimi sakın unutmayın

Son düzenleme:

Geri
Yukarı