BMW 3.20D 184HP vs 190HP

Arda goktas

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar BMW 320d 40th year Edition almayı planlıyorum fakat 2015 ile 2016 farklı motor kullanıyor galiba birisi 190HP birisi 184 HP hangi motor daha iyidir bir de BMW'nin 320i ed modeli Peugeot motoru kullanıyormuş galiba 3.20D BMW motoru kullanıyor değil mi son olarak bu dizel motor şehir içi ne kadar yakar 6.5-7 civarı falan mı?

İkisinin de dezavantajları var biri birisinden daha iyi diyemeyiz ama Peugeot motor daha ucuz ve ustası çok oluyor.

190 beygirlik B47 motor makyaj sonrası geldi. Makyaj öncesi 184 beygirlik N47 kullanılıyordu. İkisi de BMW motoru, B47 için Euro 6 ve N47'nin daha sorunsuz hali diyebiliriz.

190 beygirlik B47 motor makyaj sonrası geldi. Makyaj öncesi 184 beygirlik N47 kullanılıyordu. İkisi de BMW motoru, B47 için euro 6 ve N47'nin daha sorunsuz hali diyebiliriz.

Anladım teşekkürler.

İkisinin de dezavantajları var biri birisinden daha iyi diyemeyiz ama Peugeot motor daha ucuz ve ustası çok oluyor.

Bana anlamsız geliyor BMW zaten konforlu bir araba değil performansı için alınan bir araç ve sen gidip bunun Peugeot motorlusunu alırsan BMW almanın bir avantajı kalmaz yani neden Peugeot değil de BMW alayımki.

Peki B47 BMW motoru yakıt olarak olsun ve aile için kullanışlı bir araçmı temizi bulunursa.

BMW nasıl konforlu bir araba değil ki hocam? BMW yıllarca o motorların ekmeğini yedi. Bakımını yaparsan bu motoru biliyorsan gayet güzel motorlar. Zaten bunu alan adam bilir. Bir nevi aslan besliyorsan yemini düşünme.

Ayrıca siz dizele kafayı koymuşsunuz o motorlarda Peugeot'u düşünmenize gerek yok. 190 HP'lik motor Euro 6 kullanıyor buda AdBlue demek. Büyük ihtimal 190 HP modeli biraz daha az yakar. Sakin kullanımda 6-6.5 yakacağını düşünüyorum şehir içinde. 184'lük motorda 6.5-7 arası gider gelir gibi. Basmana bağlı da 2 haneli sayılara ulaşırsın gibi.

BMW nasıl konforlu bir araba değil ki hocam? BMW yıllarca o motorların ekmeğini yedi. Bakımını yaparsan bu motoru biliyorsan gayet güzel motorlar. Zaten bunu alan adam bilir. Bir nevi aslan besliyorsan yemini düşünme.

Ayrıca siz dizele kafayı koymuşsunuz o motorlarda Peugeot'u düşünmenize gerek yok. 190 HP'lik motor euro 6 kullanıyor bu da AdBlue demek. Büyük ihtimal 190 HP modeli biraz daha az yakar. Sakin kullanımda 6-6.5 yakacağını düşünüyorum şehir içinde. 184'lük motorda 6.5-7 arası gider gelir gibi. Basmana bağlı da 2 haneli sayılara ulaşırsın gibi.

Anladım teşekkürler. BMW amortisörleri sert direksiyonu berbat ve fiyatına göre en küçük multimedya ya sahip ayrıca Premium bir araca göre birçok Premium özelliği eksik en basitinden koltuk ısıtma bile yok. (Premium araç kategorisinde olduğu için diyorum.) Yani bu nedenlerden dolayı beni BMW almaya iten tek şey o güzel BMW motoru. Motorlardan anlamıyorum fazla Peugeot motoru dediğimiz motorda direk fabrikadan çıktığı gibi BMW'nin içine koymuyorlardır mutlaka özel dokunuşlar vs. yapılmıştır. Herhalde ama yine de ben yakıt olarak da dizelden yanayım.

remium bir araca göre birçok Premium özelliği eksik en basitinden koltuk ısıtma bile yok.
2000 öncesi 3 ve 5 serilerinde bile koltuk ısıtma var, nasıl yok? Paketten pakete değişen bir şey o.
BMW amortisörleri sert direksiyonu berbat
Bu da kişiden kişiye değişen bir şey, BMW sportif bir araçtır. Direksiyonu hislidir, süspansiyonları serttir genel olarak. Konforlu bir araba istiyorsanız Mercedes-Benz bakın, BMW size göre değil.

Anladım teşekkürler. BMW amortisörleri sert direksiyonu berbat ve fiyatına göre en küçük multimedya ya sahip ayrıca Premium bir araca göre birçok Premium özelliği eksik en basitinden koltuk ısıtma bile yok. (Premium araç kategorisinde olduğu için diyorum.) Yani bu nedenlerden dolayı beni BMW almaya iten tek şey o güzel BMW motoru. Motorlardan anlamıyorum fazla Peugeot motoru dediğimiz motorda direk fabrikadan çıktığı gibi BMW'nin içine koymuyorlardır mutlaka özel dokunuşlar vs. yapılmıştır. Herhalde ama yine de ben yakıt olarak da dizelden yanayım.
O motorda BMW'nin de emeği var tabii ki. Peugeot, BMW'nin teknolojisinden yararlanıyor o motorda. Peugeot motoru diye geçer ama BMW'de var işin içinde. Bu arada 320i ED motoru yanlış bilmiyorsam ödüllü bir motor. Citroen tarafında VTi, Peugeot tarafında THP diye geçiyor sanırım.

Yanlış bilmiyorsam Mercedes-Renault işbirliği bu BMW-PSA iş birliğine benzemiyor. Mercedes direkt Renault'un tek başına ürettiği motoru koyuyor araçlarına. Ki bence motor sağlam olduktan ve arabaya yakıştıktan sonra bunun hiçbir önemi yok.

Direksiyonu hislidir

Direksiyonu hislidir derken bu iğrenç direksiyonu övdünüz galiba. Bu direksiyon ile hiç uzun yol yaptınız mı. Benim kötü bi uzun yol deneyimim olduda bu direksiyona benzeyen şeyle. :D

1675163661137.png

Direksiyonu hislidir derken bu iğrenç direksiyonu övdünüz galiba. Bu direksiyon ile hiç uzun yol yaptınız mı. Benim kötü bir uzun yol deneyimim oldu da bu direksiyona benzeyen şeyle. :D
Evet, övdüm. Hisli dememin sebebi de zaten çoğunun sert olması, tekere değen taşı bile hissettiriyor olması. Tekerle alakası olmasın ama yumuşak olsun istiyorsanız Mercedes-Benz alabilirsiniz.
Uzun yol yapmasam da birçok BMW aracın direksiyonunun başına şehir içinde geçtim, bahsettiğiniz gibi iğrenç bir deneyimim söz konusu olmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı