BMW 3 serisi hangi motor alınır?

LAYNU

Decapat
Yer
Bursa Yıldırım
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel i3-1005g1 | Samsung 4×8 GB 2666 MHz | Intel UHD Graphics | SKHynix 256GB SSD |
Meslek
Eğitim hayatı devam ediyor.
Arkadaşlar yakın zamanda babam araba alacak ve arabayı kendimde kullanacağım için aklımda BMW alma fikri de var.
BMW alırsam bütçeme F30 2013-2014 standart-comfort 316i ve 320ied geliyor.
Baktığım araçların çoğunun eksperi güzel ve km 200.000'den daha düşük ancak herkes BMW 3 serisi hakkında farklı şeyler söylüyor. Bazıları benzinli 3 serisi alınmaz diyor bazıları 316i alınmaz diyor bazıları BMW çok masrafıı alınmaz diyor.
Alacağım araçtan beklentim sürekli sorun çıkarmaması ayda 1 kere sanayiye düşürmemesi, arabayı çarptığımda ağır masraflar çıkarmaması ve şehir içi 8 9 litreden fazla yakmaması.
Arabayı aşırı modifiye edip her köşede yanlamak gibi bir fikrim yok, genel olarak aile arabası olarak kullanacağız.

Aile arabası olarak kullanacaksan daha iyi alternatifler olabilir. Bütçe nedir?

Sanayiye düşürmesin kriteriniz varsa kesinlikle uzağından bile geçmemelisiniz.

Alacağım araçtan beklentim sürekli sorun çıkarmaması ayda 1 kere sanayiye düşürmemesi, arabayı çarptığımda ağır masraflar çıkarmaması ve şehir içi 8 9 litreden fazla yakmaması.

BMW ile bu beklentilerinizi karşılamanız pek mümkün değil hocam.

BMW ile bu beklentilerinizi karşılamanız pek mümkün değil hocam.
Aslında BMW'den dolayı değil. Sıfır falan alınsa bu tarz sorunlar olmaz ama 2. Ellerde geçerli olur bu.

316i'ler 136 beygirdir. 1.5 ton arabayla bu güç seni arabadan soğutabilir. Almışken minimum 320 bakın bari. 1 milyonluk arabada sonuçta gazlarken yanından 206 geçerse bi moraller bozulmasın. 😁

Aile arabası olarak kullanacaksan daha iyi alternatifler olabilir. Bütçe nedir?

Aslında BMW'yi zaten son seçenek olarak düşünüyorum.
Bütçe 900-950 bandı, ilk alternatiflerim arasında zaten focus, Megane, talisman, Corolla gibi araçlar var.

Aslında BMW'den dolayı değil. Sıfır falan alınsa bu tarz sorunlar olmaz ama 2. Ellerde geçerli olur bu.

Onu kastettim. Maalesef BMW kullanıcıları ata biner gibi biniyor araçlarına. O yüzden ikinci elini pek öneremiyorum.

Aslında BMW'yi zaten son seçenek olarak düşünüyorum.
Bütçe 900-950 bandı, ilk alternatiflerim arasında zaten focus, Megane, talisman, Corolla gibi araçlar var.

Corolla olabilir bence.

Geri
Yukarı