Böcek ısırığına köpek değerse/yalarsa kuduz olunur mu?

Envfedaisi

Centipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ana Donanım

İşlemci: İntel Core İ7-6700 CPU, 3,4 GHz
Ram: 16,3GB
Disk: HDD 1 TB
İşletim Sist. : Windows 10, 64 bit
Ekran Kartı: AMD Radeon R7 200 Series(Görüntü Belleği:4GB)
Monitör: 1920 x 1080, 59,750 Hz. (60'da oluyor)

Yardımcı Donanım:
Mouse: Everest SM-353B Usb
Klavye: NUO KYT-790(Lanetli klavye asla önermem)
Hoparlör: Kerasus markası modelini bilmiyorum.(çok ucuz ve kulaklık hissiyatı veriyor öneririm.)
Arkadaşımla yürürken bacağımda bir acı hissettim bir baktım hafif kanamış, azıcık kaşınıyor herhalde böcek ısırığı. Arkadaşımla köpek gezdirmeye gittik başka bir huyunu bildiğim köpek geldi saldırır diye ben severek oyalamaya çalıştım gitmeyince arkadaşım taş atıyormuş gibi yaptı ben severken, köpekte o böceğin ısırdığı yere deydi ya da yaladı kaçarken. Arkadaşlar kuduz olurum diye baya korkuyorum ne yapmalıyım? Böceğin ısırdığı yer biraz morardı başka bir belirti yok olay bugün yaşandı, köpeğin kulağında küpe yoktu ama tatil yerinin köpeği. Birde sürekli köpeklerin elimi yalamasına izin veriyorum elimde yara yok ama, bu sıkıntı olur mu?

Arkadaşımla yürürken bacağımda bir acı hissettim bir baktım hafif kanamış, azıcık kaşınıyor herhalde böcek ısırığı. Arkadaşımla köpek gezdirmeye gittik başka bir huyunu bildiğim köpek geldi saldırır diye ben severek oyalamaya çalıştım gitmeyince arkadaşım taş atıyormuş gibi yaptı ben severken, köpekte o böceğin ısırdığı yere deydi ya da yaladı kaçarken. Arkadaşlar kuduz olurum diye bayağı korkuyorum ne yapmalıyım? Böceğin ısırdığı yer biraz morardı başka bir belirti yok olay bugün yaşandı.
Kuduz aşın varmı.

Arkadaşımla yürürken bacağımda bir acı hissettim bir baktım hafif kanamış, azıcık kaşınıyor herhalde böcek ısırığı. Arkadaşımla köpek gezdirmeye gittik başka bir huyunu bildiğim köpek geldi saldırır diye ben severek oyalamaya çalıştım gitmeyince arkadaşım taş atıyormuş gibi yaptı ben severken, köpekte o böceğin ısırdığı yere deydi ya da yaladı kaçarken. Arkadaşlar kuduz olurum diye bayağı korkuyorum ne yapmalıyım? Böceğin ısırdığı yer biraz morardı başka bir belirti yok olay bugün yaşandı, köpeğin kulağında küpe yoktu ama tatil yerinin köpeği. Bir de sürekli köpeklerin elimi yalamasına izin veriyorum elimde yara yok ama, bu sıkıntı olur mu?

Merhaba. Yalamış olduğu yeri hemen temiz su ile temizle. Eğer köpek kuduzsa çabucak aşı ol bulaşabilir. Bacağını yalayan köpeğin sahibi var mı? Varsa köpeğin sahibi sahibine deki köpeğinin kuduzmu, kuduz değil mi diye sor.

Merhaba. Yalamış olduğu yeri hemen temiz su ile temizle. Eğer köpek kuduzsa çabucak aşı ol bulaşabilir. Bacağını yalayan köpeğin sahibi var mı? Varsa köpeğin sahibi sahibine deki köpeğinin kuduzmu, kuduz değil mi diye sor.
Bu olay sahilde oldu hemen oradaki ayak yıkama suyu ile temizlemiştim. Köpeğin sahibi yok ancak kaldığım tatil yerinde hep olan bir köpekti, muhtemelen kuduz değildir. Valla bir belirti gösterirse(ateş, yaladığı yerde karıncalanma vs.) hemen aşı olmaya giderim aslında aşıları tazelemekte fayda var, yaşım küçük olduğu için anne/baba izni lazım.

Kuduz aşın varmı.
Hatırlamıyorum ama ilkokulda bütün aşılarım tamdı sanırım.

Bu olay sahilde oldu hemen oradaki ayak yıkama suyu ile temizlemiştim. Köpeğin sahibi yok ancak kaldığım tatil yerinde hep olan bir köpekti, muhtemelen kuduz değildir. Valla bir belirti gösterirse(ateş, yaladığı yerde karıncalanma vs.) hemen aşı olmaya giderim aslında aşıları tazelemekte fayda var, yaşım küçük olduğu için anne/baba izni lazım.

O köpek diğer köpeklerle kavga etmediyse kuduz değildir. Ama gartiye al işi. O köpeğin önüne su sep köpek kaçarsa kuduzdur.

Sudan korkarsa ağzından köpük akarsa suyu gördüğünde üzgünüm ama o kuduz olabilir.

Yeniden yaptır.

Yeni konular

Geri
Yukarı