Bölgeyi Fransa yapmak iPhone 6'yı hızlandırır mı?

İphone'dan anlamam ama bölgeyi değiştirmek neden bir cihazı hızlandırsın ki? nasıl bir anlamda bölge değiştirmek ayarlardan bölgeyi fransa yapmak mı?

Bölge ile performans ne alaka onu düşünüyorum...
İphone 6 telefonlarda güncelleme ile bilerek telefonun yavaşlatıldığını itiraf etmişti Apple, Fransa da buna karşı ceza uygulamıştı ve Fransa bölgesindeki telefonlar geri eski hızına ulaştırılmıştı sanırım. Böyle bir olay vardı da tam dediğim gibi olmayabilir ama Fransa bölgesindeki telefonlar daha hızlı olduğu söyleniyor.

7 de olduğunu duymuştum. Belki sizde de işe yarayabilir.

https://www.milliyet.com.tr/teknoloji/iphone-7yi-hizlandirmanin-yolu-fransadan-geciyor-6581869#:~:text=Fransa%27daki%20kullanıcıların%20iPhone%27ları,daha%20hızlı%20olmasını%20sağladığını%20eklemişti.

Bölge ile performans ne alaka onu düşünüyorum...
İphone'dan anlamam ama bölgeyi değiştirmek neden bir cihazı hızlandırsın ki? nasıl bir anlamda bölge değiştirmek ayarlardan bölgeyi fransa yapmak mı?
Bu tür şeyler internette çok çıktı. Ben de kullanmadığım için emin değilim.
Yorumlarda oyunda fps farkı yaşayan olduğunu bile diyeni gördüm. Denemekten zarar gelmez.

Hocam iPhone'un yeni telefon çıktıkça eski modelleri yavaşlattığı hakkında bir iddiası var ya, olay şöyle Fransa hükümeti bu konuyu mahkemede altını üstünü kurcalıyor sonucunda Fransa Apple'a bu gerekçeden para cezası kesiyor iPhone'da Fransa konumlu cihazları hızlandırıyor yani söylenti bu. Adam bunu kanıtlamak için bir test yapıyor, testte konumu Fransa yapınca gerçekten testlerin üstün sonuç verdiğini söylüyor. Ama tabi bir iddia. Denemekten zarar gelmez bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı