Bölüm Seçimi: Makina Mühendisliği ya da Mekatronik

Eğe seve seve tutarım. :D Yeter ki tuttuğuma değsin. Matematik geometri de hallederim bir şekilde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önemli olan sadece okuduğun bölüm değil, gittiğin üniversite ve bu sürede kendine neler kattığındır.Yaptığın stajlar, öğrendiğin yabancı diller senin iş bulmanı hızlandıracak ve daha yüksek seviyeli bir maaşla işe bağlamanı sağlayacaktır.Mümkün olduğunca prestijli bir üniversiteye gitmeni tavsiye ederim çünkü birçok insan kaynakları firması ve dapartmanı ilk elemeyi üniversite ismine göre yapmakta bu bir gerçek.İkincisi yapılan stajların niteliği, hatta mümkünse sene içerisinde staj yaptığın firmada part-time devam etmen senin için büyük bir artı olacaktır.Bunun dışında üniversite değişim programlarıyla bir dönem ya da mümkünse bir yıl yurtdışına gitmeni de tavsiye ederim, hem bakış açının değişmesine hem de yabancı dilinin gelişmesine yardımcı olur,tabi gittiğin üniversitede derslerini saydıracaksan git, sırf bunun için bir seneni yakma.(Bunu söylememdeki sebep vereceği derslerin sayılmayacağını bile bile sadece yurtdışına çıkmış olabilmek için giden birçok erasmus öğrencisiyle tanıştım zamanında) o süre bence farklı şekillerde de değerlendirilebilirdi.Bir yaz work and travel'a gitmeni de tavsiye ederim.Cv'de de aktif olduğunu gösterir.Onun dışında üniversitede bazı kulüplere üye olabilirsin, mesela Aisec, bu sayede yurtdışında staj yapma imkanın da olabilir.Bunların yanında mümkünse üniversite birden itibaren ya da hazırlıktan itibaren diyelim, hafta sonları iyi bir ingilizce kursuna git, en son seviyeye kadar gel ve TOEFL,IELTS gibi sınavları okul bitmeden vermeye çalış.Yüksek lisans ya da işe giriş de de sana faydası olur, geçerliliği iki sene olduğu için ne zaman alacağına dikkat et.Lisansı bitirdiğinde de yönetim alanında yüksek lisans yapmaya çalış, mümkünse yurt dışında.Bütün bu söylediklerimi dikkate aldığında eminim ki seni güzel bir gelecek bekliyor.

Cracker önerilerin için çok teşekkürler. Hepsini dikkate alacağım. Şuan tüm çabam ygs lys için. Staj ise severek katılırım. Sevdiğim bir alan. Part time çalışmada aslında fena olmaz. Bana maddide getirisi olabilir. Buda aileme olan yükümü azaltır. Peki üniversitede şehir olarak neresini önerirsin. Medala ben İstanbul yerine İzmir felan düşünüyorum. Şuan Balıkesirdeyim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı