Bölünmüş diskin bir kısmını yeniden birleştirme

CanSaribal

Kilopat
4 TB HDD'nin 3 TB'sini depolama, 1 TB'yi Windows kurulumu için bölmüştüm. Şimdi fark ettim ki 1 TB Windows için fazla.

Ekte görebileceğiniz üzere New Volume C kısmından aldığım 500 GB'ı, Local Disk E ile birleştirmek istiyorum ancak Local Disk E'nin üzerine sağ tıkladığımda birimi genişlet seçeneği yanmıyor. Sadece birimi sil ve birimi küçült seçenekleri aktif.

New Volume C'nin üzerine tıkladığımda birimi genişlet seçeneği aktif. Yani bu 500 GB'ı sadece aldığım yere geri koyabiliyorum. Veya yeni bir 500 GB'lık birim yaratabiliyorum. Ancak ben 3 TB'lık New Volume E kısmımı 3,5 TB yapmak istiyorum. Sorun nedir? Yardımcı olabilecek var mı?

Screenshot_1550.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Birleştirmeler arada boşluk olmadan sadece sağdan sola doğru yapılabiliyor. Disk bölündüğünde ise her zaman sağ tarafına doğru yeni alan ekleyerek bölüyor. Yani yeni açılan bölüm en sağda kaldığı, birleştirmek istediğiniz bölüm en solda kaldığı için birleştirme yapamazsınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı