Diyeti bozmak nasıl bir probleme yol açar?

hsjs

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3060 Tİ
AMD Ryzen 5600x
2x8GB Corsair DDr4 3600Mhz Ram
2 haftadır hiç çikolata yemiyordum. 4 tane Milka sweet winter yedim şimdi. Evet benim hatam biliyorum... Bunu nasıl telafi ederim veya 2 haftam boşa mi gitti?

2 haftadır hiç çikolata yemiyordum. 4 tane Milka sweet winter yedim şimdi. Evet benim hatam biliyorum... Bunu nasıl telafi ederim veya 2 haftam boşa mi gitti?

Kendimi normal bir insan olarak tanımlamam ve maksimum 2 tane yiyebilirim o çikolatadan. Bence telafi olarak koşu veya yürüyüşe çıkmak olabilir veya şınav.

Diyet bozmak eski kilondan daha kilolu olmak anlamına gelebilir ve muhtemelen öyle olur.

(Diyet bozmak çok kötü bir durum ama bu metabolizma ile alakalı, örnek vereyim. Arkadaşım gece kalkıp 2 tane tost yese dahi hiç kilo almayan birisi, ama ben yemek yemeden kilo alabiliyorum, yani bu sana bağlı, yemek yemeden veya çok az yiyerek kilo alıyor isen, sağlıklı bir yaşam için hayatında her zaman diyet olacak gibi görünüyor. Ancak tabii ki diyet yapmadan istediğin yemeği yeme yolu mevcut, bu yol spordan geçiyor, istersen fastfood ye ancak spor yaparsan ve yediğini geri verirsen dengelenirsin.

Diyet yapmak demek belli başlı gıdaları hayatından tamamen çıkarmak değildir. 4 tane çikolata yedin diye hayatın mahvolmaz.

Sadece diyet konusunda değil, hayattaki her konuda asıl sorun irade kaybıdır.

Hocam bu sebeplerden ötürü fitness yapmanızı öneririm. Hiç düzenli bir yeme alışkanlığım olmadığı halde çok kötü bir görüntüye sahip değilim.

4 çikolata diyeti çöp etmez ama iradeniz biraz daha zayıflamış olur diyet konusunda ne olursa olun programa uymak çok önemli.

Hocam yol gitmez rahat olun. Diyeti bozuğunuz günün ertesi günü 0 karbınhidrat diyeti yapınç Bİr d e sabah aç karna kardiyo yapın fazlasıyla telafi edeceksinizdir.

Geri
Yukarı