Böyle eğitim sistemi olmaz!

Ya ben parasının olmamasından veya olmasından dolayı ona kızmadım. Hocasının işlediği suçu sisteme yüklemesine kızdım. Diyor ki '' Hocam beni yok yazıyor. Bana gerekli ayrıcalığı tanımıyor '' diyor. E tamam haklıdır, orasına bir şey diyemem ama bunu sisteme bağlaması saçma. Mesela benim 14 gündür internetim yok ödevimi geç vericem dedim anlayış gösterdi. Demek ki sorun hocasında.
Yazının devamını okursan anlarsın. Bizi bundan sınava tabii tutuyolar. 1.Dönem'de ne var ne yok çıkacak. Biz ne gördük de neyi yapacağız ? Youtubeden ek olarak EBA'dan çalışıyorum. Test çözüyorum ne fayda ?

Selim kardeşimizin 2021 deki hedefleri buyurun: "Karakterimi daha düzgün hale getirmeye çalışacağım. Daha az küfür ve hakaret kullanacağım. Sağlıklı besleniyorum bunun devam etmesini sağlıyacağım. Uyku düzenimi devam ettireceğim.: " Selim benden sana tavsiye eğer adın selimse kardeşim karakter falan kolay iş sen önce bir insan olmayı öğren bundan beş sene sonra hayatta nerede olacaksın merak ettim selim. Bu konuya bir bak beş sene sonra :).
Öncelikle benim hedeflerim sizi ilgilendirmez. Özel isimler küçük yazılmaz. Senden tavsiye isteyen olmadı.

Ya ben parasının olmamasından veya olmasından dolayı ona kızmadım. Hocasının işlediği suçu sisteme yüklemesine kızdım. Diyor ki " hocam beni yok yazıyor. Bana gerekli ayrıcalığı tanımıyor " diyor. E tamam haklıdır, orasına bir şey diyemem ama bunu sisteme bağlaması saçma. Mesela benim 14 gündür internetim yok ödevimi geç vereceğim dedim anlayış gösterdi. Demek ki sorun hocasında.

Burada kızdığımız şey bunun yaşanması bunun için önlem alınmaması derse giremiyoruz bazen ama giremediğimiz konulardan da sorumlu oluyoruz. Her şeyi düzgün ayarlamış olsaydilar bunları konuşmazdık.

1608315351870.png

Şu sözün sadece lafta olması canımı yakıyor. 1 dönemlik konuların hepsini tek sınavda soracaklar ve soruları yapmamız için gereken şey ezber. Evet ezber, öğrettikleri bir şey yok.

Şuan eğitim kaybını telafi edemez isek, bir nesli kaybederiz demiş Şenol Sunat. Haklı.

Tamam eğitim sistemimiz kötü ama bunun sizin hocanızla alakası yok. Hocalar anlayış göstermiyorsa bize ne? Bana gösteriyorlar. Derste cevap vermeme konusunda açık bırakıp gidenler olduğu için mantıklı bir sistem.
Her şeyi kendine göre düşünen insan, göz ardı listeme hoş geldin :)

Hala sistemle alakası yok. Kendi öğretmenin öyleyse git şikayet et. Benim gibi insanlardan nefret etmen umrumda değil.
Konuşmak için konuşuyorsun bir şey bildiğin yok. Sistemin iç yüzüne değil ön yüzüne bakıyorsun. Sadece bu çocuk değil hepimizin hocaları böyle. Senin 2 hocan böyle diye bizi ilgilendiren bir durum yok kusura bakma düzgün bir sistem olsaydı hocalarda adam gibi eğitim verirdi bize.
Öncelikle benim hedeflerim sizi ilgilendirmez. Özel isimler küçük yazılmaz. Senden tavsiye isteyen olmadı.
Heytt bee yürüyen TDK. Edebiyatta maks notun kaç 75?

Yeni konular

Geri
Yukarı