Boğaziçi Gamejam Başladı

Merhaba, bu haber için biraz geciktiğimi belirterek başlayayım.
Boğaziçi Gamejam olarak bilinen ve 48 saat sürede belirlenen temaya göre oyun yapma etkinliği başladı. Etkinlik Boğaziçi Bilişim Kulübü (COMPEC) tarafından düzenleniyor. Yarışmanın teması "İyi olan kaybetsin" şeklinde açıklandı.

afis.png

Jüri listesinde de bir hayli tanıdık isimler var. Lorem Ipsum'dan Kadir Demirden; yayıncılardan PqueeN, Can Sungur, PintiPanda; YouTuber'lardan da Ataberk Palacıoğlu bulunuyor. Tabii sadece bu isimler yok. Sektörden tecrübe sahibi isimler de etkinlikte jüri üyesi ve mentor olarak yerini almış.
Bunun yanında ödüllü bir yarışma olduğunu da hatırlatayım.
Detaylı bilgi için etkinliğin sayfasına gidebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
PqueeN mi, ne alaka? Sırf popüler diye jüri mi yapıyorlar? Ama yine de iyi bir etkinliğe benziyor.
Yurtdışında ufak çaplı oyun stüdyolarının 30 bin civarı aboneli kanalları(Vimlark, Goodgis vb.), dolayısıyla hitap ettikleri kitle var. Ama burada o kitle o kadar geniş değil, yayıncıların katkısı bu noktada oluyor.

Ne gençler var ama destek yok? En basitinden haberi paylaşan arkadaş belki biraz desteklense dereceye girebilir.

Hocam eğer SMS veya oylama olursa söyleyin, destekleyelim sizi.
Teşekkür ederim ancak dereceye girenleri jüriler seçecek. Destek olmak isterseniz bugün 4'e doğru itch.io sayfamıza yükleyeceğiz. Oynamanız yeterli :)

İnşallah seneye olursa katılmak istediğim bir yarışma. @HABAR hocam oyun programcılığına yeni başladım daha hiçbir şey bilmiyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz?
Burada "kısaca" bile olsa nasıl bir yol izleyebileceğinizden bahsettim, fikir verir diye umuyorum.

Yok o anlamda demedim zaten umarım ortaya çıkardıkları oyunlar Erzurum gibi leş oyunlar olmaz.
Çok bir şey beklemeyin hocam, Gamejam'lerde yapılan oyunlarda önemli olan yaratıcı fikirdir. Tabi oynanış falan önemli ama grafik, hikaye gibi unsurlar biraz daha geri planda olur. Ayrıca geliştiricilerin kısıtlı zamanı var. Yani Steam için çıkması planlanan bir oyunla yarışma için yapılan bir oyunu kıyaslamayın.

Kadir Demirden ve Ataberk Palacıoğlu hariç diğer isimler yanlış bence.
Hayatında 1'den fazla oyun oynamış insanlar gayet de jüri olabilir ne var ki bunda? Olay oyun yapımından anlamak değil, oyunu anlamak ha ekipte nesnel olamayacak kişiler var ki hepsi yerli oyun sayılacağından nesnel olunur gibi geliyor bana. Katılacaklara başarılar.
Yurtdışında ufak çaplı oyun stüdyolarının 30 bin civarı aboneli kanalları(Vimlark, Goodgis vb.), dolayısıyla hitap ettikleri kitle var. Ama burada o kitle o kadar geniş değil, yayıncıların katkısı bu noktada oluyor.
Bu iki mesajda da gayet güzel bir şekilde açıklandı. Ben yayıncıların jüri olmasının yanlış olmadığını düşünmekteyim.

Ama neyse, boş verelim, yarım saat kaldı :)
Kadir Demirden ve Ataberk Palacıoğlu hariç diğer isimler yanlış bence.
Hem jüri üyeleri arasında sadece bu isimler yok.
1622982871208.png
1622982886089.png

Geri
Yukarı