Boks vs Judo vs Muay Thai vs BJJ

Boks + judo vs Muay Thai + bjj hangisi daha iyidir?

Her zaman boks en iyi seçenektir
Kickbokstan örnek vereceğim boks ve kickboks maçlarını izleyin kickboksta özellikle amatörde neredeyse gard almıyorlar bir böksör kick boks turnuvasını kolaylıkla kazanabilir kendimden örnek vereceğim bu sefer 5 aydır boks yapıyorum ilk boks turnuvamda 3.olmustum temmuz ayında Mardin'de olan Türkiye şampiyonasında 1.oldum ve milli takıma girdim ve sadece Low kick oynadım 1 tane bile high kick çıkarmadım judo ve bjj güreş gibi zaten sokakta güreş fazla işe yaramaz arkadaşlar kimse kimseyi kandırmasın Muay Thai kick boksun dirsek, tekme ve diz olan hali zaten turnuvalarda bir hedefiniz yoksa sokakta kendinizi korumak içinse boks veya Muay Thai öneririm sokakta adamakıllı tekme atan kimseyi daha görmedim sert bir dirsek darbesi çok etkili olur ama.

Her zaman boks en iyi seçenektir
Kickbokstan örnek vereceğim boks ve kickboks maçlarını izleyin kickboksta özellikle amatörde neredeyse gard almıyorlar bir böksör kick boks turnuvasını kolaylıkla kazanabilir kendimden örnek vereceğim bu sefer 5 aydır boks yapıyorum ilk boks turnuvamda 3.olmustum temmuz ayında Mardin'de olan Türkiye şampiyonasında 1.oldum ve milli takıma girdim ve sadece Low kick oynadım 1 tane bile high kick çıkarmadım judo ve bjj güreş gibi zaten sokakta güreş fazla işe yaramaz arkadaşlar kimse kimseyi kandırmasın Muay Thai kick boksun dirsek, tekme ve diz olan hali zaten turnuvalarda bir hedefiniz yoksa sokakta kendinizi korumak içinse boks veya Muay Thai öneririm sokakta adamakıllı tekme atan kimseyi daha görmedim sert bir dirsek darbesi çok etkili olur ama.
5 aydan sıfırdan boksta Türkiye şampiyonu mu oldun?
Çok kısa bir süre değil mi?
Bi de dirsek diz falan işe yarar da en temelde yumruk daha işlevli bence.
Dirsek falan gerektiğinde kullanılabilir.
Çünkü sağlam hasar verir.

Bi de dirsek diz falan işe yarar da en temelde yumruk daha işlevli bence.
diz dirsek gibi eklem bölgeleri tehlikeli dirseği vuruyorsun kolunun ağırlığı o hızla dirseği incitiyor yada çıkıyor vs yumruğun daha seri ve sert olur diz dirsek sarılma mesafesinde kullanılır (hiç alakam yok bu sporla ama biliyorum) :d

Bir de dirsek diz falan işe yarar da en temelde yumruk daha işlevli bence.

Sıfır değildim daha önce 1 senelik geçmişim vardı.

İyiymiş.
Bir senede uğraşırsak, yetenikleysek iyi yerlere gelebilir miyiz?
Dövüşe yatkınlığım var da.

Ortalama potansiyelli bir insan 1 yıl sporunu yaptıktan sonra turnuvalara çıkabilecek yeteneğe sahip olur 3-4 yıl sonra şampiyon olabilir ben 1 yıl yapmıştım daha önce ama sadece temelim kalmıştı düzgün kroşe bile çıkaramıyordum 5 ay boyunca çok çalıştım sabah koşuları saatler süren antrenmanlar derken şampiyon oldum.

Geri
Yukarı