Boks yapmak kol kaslarını geliştirir mi?

isimsizjoker

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Yaşım 15 ve boyum 165 cm. 69 kiloyum. Hem birkaç kilo verip 65'e falan düşmek ve biraz da kol kaslarını geliştirmek istiyorum fakat okuldan dolayı bir salona yazilamiyorum. Evime alacağım bir eldiven ve kum torbası ile hem evden yumruk atmayı öğrenmek hem de kollarımı gelistirmek istiyorum. Yapılabilir mi?

Yumruk olayını belki yapabilirsin ancak kasları öyle geliştiremezsin. Bicepslerine dumbell ile yırtman ve stres vermen lazım ki kaslar onarılsın ve gelişim olsun.

Yaşım 15 ve boyum 165 cm. 69 kiloyum. Hem birkaç kilo verip 65'e falan düşmek ve biraz da kol kaslarını geliştirmek istiyorum fakat okuldan dolayı bir salona yazilamiyorum. Evime alacağım bir eldiven ve kum torbası ile hem evden yumruk atmayı öğrenmek hem de kollarımı gelistirmek istiyorum. Yapılabilir mi?
Boks yaparken çalıştırdığın kas grupların tabii ki güçlenir. Ama vücut geliştirme yapmış gibi de olmaz. Bunun için çoğu boksör az miktarda ağırlık çalışır veya crossfit yapar mma yapanlar. Sende kendine en azından 20 kilo bir ağırlık seti al o şekil çalış. İİla spora yazılmak zorunda değilsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı