Borç alıp vermeyen insanlar

Bence hem onun iyiliği için hem de bir daha yapmaması için şikayet etmelisin. Sonuçta artık bu sürekliliğe girmiş ve onun için de kötü bir şey.

1588952876689.png

Ne güzel söylemiş üstad.

Benim sınıfımda böyle birisi var. Çocuk para istiyor veriyorum sonra istediğimde "paran bu kadar önemli mi?" Diye kötülük yapar mışım gibi söylüyor. Bugün tekrar istedim yine vermedi. 20 TL borcum var diyor. Aradan 1 hafta geçti artık vermesi lazım. Ve bugün o çocuk arkadaşımın 1 TL'sini alıp harcamış. Bu artık hırsızlığa giriyor. Bunu bize gülerek söylüyor. Bu kadar yüzsüz insan görmedim ve daha da soğudum ondan. Ve onun arkadaşıma 7 TL daha borcu var. Onu da vermiyor. Onunla birlikte salı günü bu işi bitirmeyi planlıyoruz. Şikayet edeceğiz. Çok şükür öğretmenlerimiz ilgili insanlar. Geçiştirmeyeceklerini düşünüyorum. Bu çocuğun haddini aştığını düşünüyorum. Siz olsanız ne yapardınız?

Topla 5 10 kişi, sıkıştır köşeye geberene kadar dövme herkes birer tokatlasın yeter.

Benim sınıfımda böyle birisi var. Çocuk para istiyor veriyorum sonra istediğimde "paran bu kadar önemli mi?" Diye kötülük yapar mışım gibi söylüyor. Bugün tekrar istedim yine vermedi. 20 TL borcum var diyor. Aradan 1 hafta geçti artık vermesi lazım. Ve bugün o çocuk arkadaşımın 1 TL'sini alıp harcamış. Bu artık hırsızlığa giriyor. Bunu bize gülerek söylüyor. Bu kadar yüzsüz insan görmedim ve daha da soğudum ondan. Ve onun arkadaşıma 7 TL daha borcu var. Onu da vermiyor. Onunla birlikte salı günü bu işi bitirmeyi planlıyoruz. Şikayet edeceğiz. Çok şükür öğretmenlerimiz ilgili insanlar. Geçiştirmeyeceklerini düşünüyorum. Bu çocuğun haddini aştığını düşünüyorum. Siz olsanız ne yapardınız?

Borcun ne olduğuna bağlı çocukken çocuktan 1 TL istedim su alacaktım neyse aldım sonra çocuk kaybettiğim oyun kartlarımı bulmaya başladı istemememe rağmen kartlarımı bulup borcuma 8 TL eklemeye devam etmişti okuldan giderken borcum 399 TL'di.

Benim sınıfımda böyle birisi var. Çocuk para istiyor veriyorum sonra istediğimde "paran bu kadar önemli mi?" diye kötülük yaparmışım gibi söylüyor. Bugün tekrar istedim yine vermedi. 20 TL borcum var diyor. Aradan 1 hafta geçti artık vermesi lazım. Ve bugün o çocuk arkadaşımın 1 TL'sini alıp harcamış. Bu artık hırsızlığa giriyor. Bunu bize gülerek söylüyor. Bu kadar yüzsüz insan görmedim ve daha da soğudum ondan. Ve onun arkadaşıma 7 TL daha borcu var. Onu da vermiyor. Onunla birlikte salı günü bu işi bitirmeyi planlıyoruz. Şikayet edeceğiz. Çok şükür öğretmenlerimiz ilgili insanlar. Geçiştirmeyeceklerini düşünüyorum. Bu çocuğun haddini aştığını düşünüyorum. Siz olsanız ne yapardınız?
Bu tiplere aşırı gıcık ve uyuz oluyorum sınıfta bir çocuk var 5 tl para verdim bir kaç gün önce bana borcunu vermiyor geçiştiriyor ve bana bakarak gülüyor parayı vermeseydin diye bir daha borç vermeyi düşünmüyorum kimseye

Benim sınıfımda böyle birisi var. Çocuk para istiyor veriyorum sonra istediğimde "paran bu kadar önemli mi?" diye kötülük yapar mışım gibi söylüyor. Bugün tekrar istedim yine vermedi. 20 TL borcum var diyor. Aradan 1 hafta geçti artık vermesi lazım. Ve bugün o çocuk arkadaşımın 1 TL'sini alıp harcamış. Bu artık hırsızlığa giriyor. Bunu bize gülerek söylüyor. Bu kadar yüzsüz insan görmedim ve daha da soğudum ondan. Ve onun arkadaşıma 7 TL daha borcu var. Onu da vermiyor. Onunla birlikte salı günü bu işi bitirmeyi planlıyoruz. Şikayet edeceğiz. Çok şükür öğretmenlerimiz ilgili insanlar. Geçiştirmeyeceklerini düşünüyorum. Bu çocuğun haddini aştığını düşünüyorum. Siz olsanız ne yapardınız?

Dostum, senin 20 TL borcun var de hocanın önünde benim 20 TL borcum yok 7 TL borcum var diyecek kanıt çıkacak.

Geri
Yukarı