Boş zamanlar için yapılacak etkinlikle nelerdir?

Hocam deniyorum fakat bir süre sonra sıkılıyorum mecburen bırakıyorum. Sonra tekrar başlıyorum ama kitabı unutuyorum, tekrar başladığım zaman.

Belki okuduğun kitaplar senlik olmayabilir ben mesela Osmanlı tarihine dayalı kitaplar hoşuma gidiyor gidip george Orwell'ın 1984 kitabını okudum pek hevesli okumasamda bitirdim şu an ateşten gömlek okuyorum halide Edib'in.

Belki okuduğun kitaplar senlik olmayabilir ben mesela Osmanlı tarihine dayalı kitaplar hoşuma gidiyor gidip george Orwell'ın 1984 kitabını okudum pek hevesli okumasamda bitirdim şu an ateşten gömlek okuyorum halide Edib'in.
Olabilir hocam. Teşekkür ederim yorumun için.

Reis var mı polisiye kitap önerin veya okuyor musun? Aslında şu sıra elimde okumam gereken 5 kitap var ama önerilere acığım 😅

Reis var mı polisiye kitap önerin veya okuyor musun? Aslında şu sıra elimde okumam gereken 5 kitap var ama önerilere acığım 😅

Tess Gerritsen'ın sona kalan kitabını öneririm benim çok hoşuma gitti polisiye kitaplarını seviyorsan tam senlik diyebilirim aynı şekilde Tess Gerritsen'ın dinle beni adlı kitabıda var onu yeni aldım oda polisiye kitabı daha başlamadım ama hoşuma gideceğini düşünüyorum Türk yazarlardan çekiç ve gül'ü okudum şu an benim de sıram var ateşten gömleği bitirip no country for old Men'in kitabını okuyacağım ondan sonra dinle beni adlı kitabı okuyacağım tess Gerritsen'ın bayağı bir kitabı var bu konuda zevkine uyarsa devam et yazarın diğer eserlerine.

• Kitap okumak.
Eğer bir insan kitap okumaktan sıkılıyorsa bana kalırsa sadece o kitap o insana hitap etmiyordur. Onun yerine farklı tür kitapları hatta çizgi roman/manga gibi türleri de bir denemeli. Eninde sonunda kendine göre bir tür bulacaktır tahminimce.
  • Müzik dinlemek.
Daha önce hiç özel olarak dinlemediği müzik türlerini -kişiden kişiye göre değişir ama örnek olarak jazz, Opera, piyano vb.- deneyebilir. Nereden bilirsin, belki seveceği bir tür çıkar.
  • Tek başına kulaklıkla uzun süre yürüyüş yapmak.
Kafayı dağıtmaya iyi yarıyor.
  • Wikipedia'dan çeşitli tarihi/mitolojileri araştırmak.
  • Oyun oynamak.
Buna da üsttekilerde dediğim gibi farklı oyun türlerini de deneyebilir. Örneğin Visual novel, dövüş oyunları, yarış oyunları, strateji gibi.
  • İngilizce yeteri kadar var ise SCP araştırmak.
  • Dizi/film izlemek.
Bu da üsttekilerle aynı. Ek olarak daha önce hiç izlemediyse veya ön yargılı ise ön yargılarını bir kenara bırakıp anime izlemeyi de bir deneyebilir.
  • İngilizce yeteri kadar var ise veya geliştirmekte ise Reddit veya Quora'dan ilgi alanlarına giren sublara katılarak oralarda takılmak.
  • Photoshop çalışmak (en basit ev kullanıcısına bile en az bir kez lazım oluyor.)

Aklıma bu kadar geldi. Ama bunlardan önce bunları yapmayı planlayan kişinin ilk olarak yapması gereken şey daha önce herhangi bir şeye karşı nasıl bir önyargısı var ise onu bir kenara atması olacaktır. Bilmediğin, öğrenmediğin bir şeye karşı olan ön yargı sadece bir engelden ibaret.

Yeni konular

Geri
Yukarı