Boşluktayım, amaçsızım

Erenla

Hectopat
Makaleler
9
Öncelikle merhabalar arkadaşlar önceden hayallerim ve hedeflerim vardı daha mutluydum bilgisayarlar hobi işimdi onlar ile uğraşıyordum Linux öğreniyordum ancak şu anda öyle değilim maalesef ki hobilerime ayıracak vakit bulamıyorum.
Onu da geçtim hayatım çok kötü ilerliyor bir hayalim ve hedefim yok okula boşuna gidiyorum yani olmak istediğim bir meslek dahi yok boşluktayım yaklaşık 2 aydır böyleyim belki bir şeyler değişir kendime gelirim diye buraya bunları yazdım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende sevgilimden ayrıldığımdan beri boşluktayım, amaçsızım. Hevesim, hayalim veya hedefim yok.

Ama hayat böyle ilerlemez. Amaç edinmeliyiz. Neden kötü gidiyor onu söylersen daha iyi olurdu.

hobilerime ayıracak vakit bulamıyorum.
Onu da geçtim hayatım çok kötü ilerliyor bir hayalim ve hedefim yok okula boşuna gidiyorum yani olmak istediğim bir meslek dahi yok boşluktayım yaklaşık 2 aydır böyleyim belki bir şeyler değişir kendime gelirim diye buraya bunları yazdım.
Vakit bulamayacak kadar zamanini dolu dolu geciriyorsan bunun yasanmasi garip.
Kotu ilerliyor ve bir hedefin yok + okula bosuna gittigini soyluyorsun. Demek ki ders falan da calismiyorsun.
😶
Kafana elma dusmesini falan mi bekliyorsun, bir degisiklik yapmadan su anki halinin nasil duzelecegini saniyorsun.
Internette gecirdigin bos ve gereksiz zamandan biraz kisarak basit hobiler edinmeyi deneyebilirsin.

Bende sevgilimden ayrıldığımdan beri boşluktayım, amaçsızım. Hevesim, hayalim veya hedefim yok.

Ama hayat böyle ilerlemez. Amaç edinmeliyiz. Neden kötü gidiyor onu söylersen daha iyi olurdu.

Hocam okulda öyle fazla arkadaşım yok sosyalleşmeyi fazla sevmiyorum kızlar yazıyor ama umursamıyorum bir de geçmişte yaşadığım sıkıntılarım var bilmiyorum neden böyle oluyor neden mutsuzum ya da çok kıyaslama içine giriyorum belki de bu yüzden mutsuzum.
Ben de oyleyim.
Kucukken hep mimar olmak isterdim. Su an amacsizim, oyle geziyorum.

Şöyle beyinlerimiz bir sıfırlansa yeniden amaç edinsek.

Öncelikle merhabalar arkadaşlar önceden hayallerim ve hedeflerim vardı daha mutluydum bilgisayarlar hobi işimdi onlar ile uğraşıyordum Linux öğreniyordum ancak şu anda öyle değilim maalesef ki hobilerime ayıracak vakit bulamıyorum.
Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi;
Umutsuz durumlar yoktur umutsuz insanlar vardır. Ben asla umudumu yitirmedim.
Konuya bu sözle giriş yapmak istedim. Özellikle son zamanlarda içinde bulunduğumuz durumlar yüzünden gençliğimiz hayattan birer birer kopmaya hedeflerinden vazgeçmeye ve hiçbir şeyden keyif almamaya başladı. Ama bence sebebi ne olursa olsun bu kadar çabuk pes etmek doğru değil. Her zaman ileriye daha da ileriye gitmek için çabalamamız gerekiyor. Boşuna okuyorum ileride diplomamı alınca da bir şey değişmeyecek demek yerine bir şeyleri güzelleştirmek için uğraşmamız gerekiyor. Önemli olan okuduğun bölüm yada aldığın diploma değildir. Önemli olan kendin, ailen, ülken ve geleceğin için neler yaptığındır. Umutsuzluğa kapılmak boşluğa düşmek yada amacı olmadan yaşamak bize göre değil. Hayatından memnun değilsen onu değiştirmekten başka çaren yok. Değişim içinde çalışmaktan (işe girip çalışmaktan bahsetmiyorum) başka çaren yok. Benim sana tavsiyem içinde bulunduğun bu boşluktan sıyrılıp kendini motive eden şeylere odaklanman. Sonrasında da kendini en iyi şekilde geliştirip beğenmediğin bu düzeni veya hayatı her neyse değiştirmen.

Geri
Yukarı