Boşta Memory Clock 1750 Sıcaklık 52 Derece

bertuggonultas

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bir sorunum var. Cevabını bilen yazabilirse çok iyi olur. Ekran kartımın Memory clock kullanımı arttı. Bunun haliyle boştaki sıcaklığı 32 derecelerden 52 derecelere çıktı. Bunlar olmadan önce tek ekran kullanıyordum. Şu an çift monitör kullanıyorum, bu değerler ondan kaynaklı olabilir mi? Memory Clock hep 1750'de çalışmaya başladı ikinci ekranı takınca. Ekranı söküp başlattığımda ise yine aynı şekilde 1750 ile açıldı ve sıcaklık 52 derecelerde dolanmaya başladı. Bunun çözümü nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, çift monitörden kaynaklı ekran kartının yükü artmış. Memory clock işleminin sonucu olarak ekran kartının ısınması normal. İkinci mönitörü çıkarttıktan sonra ne kadar beklediniz? Hala sorun devam ediyor mu?

Evet, çift monitörden kaynaklı ekran kartının yükü artmış. Memory clock işleminin sonucu olarak ekran kartının ısınması normal. İkinci mönitörü çıkarttıktan sonra ne kadar beklediniz? Hala sorun devam ediyor mu?
ikinci monitörü söktükten sonra sorun devam etti. biraz yabancı forumlara baktığımda AMD'nin 144hz ekranlarda memory clock boosted olarak çalışıyormuş. Her şeyi söktüm sadece ana monitörü taktım 120 hz yaptım ve boost düştü . amd nin yazılımsal bir sorunu olduğunu söylüyorlardı. artık böyle kullanmaya devam ediceğiz yapıcak bir şey yok maalesef.

Geri
Yukarı