Boştaki sistemi nasıl değerlendirilir?

draftleet

Kilopat
Daha fazla  
Elimde Ryzen 3 1200 işlemci, Gigabyte B450M S2H anakart, G.Skill 2x8GB RAM ve samsun 840Pro SSD var ve boşta duruyor. Sistemi değerlendirmek istiyorum satmayı düşünmüyorum fikir ve önerilerinize açığım, fikir sunar yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elimde Ryzen 3 1200 işlemci, Gigabyte B450M S2H anakart, G.Skill 2x8GB RAM ve samsun 840Pro SSD var ve boşta duruyor. Sistemi değerlendirmek istiyorum satmayı düşünmüyorum fikir ve önerilerinize açığım, fikir sunar yardımcı olursanız sevinirim.
İkinci bir bilgisayar yap kullan. İllaki herkesin tek sistemi olması gerekmez ki.

Ben çocukken şimdiki gibi bir şeyin hayalini kurardım, yani evin her noktasında bir bilgisayar olmasını.
Örneğin mutfakta ocağın başında Dell Studio 1558 ekran kasası olmayan şekilde, 10.1 inç netbook ekranı bağlı şekilde ocak başı bir iş sırasında ya da mutfakta müzik dinlemek gerekince kullanıyorum.
Salonda TV altında Pentium G6400 işlemcili Mini-ITX bir kasayı kablosuz mouse ve klavye ile video ve TV izlemek için kullanıyorum.
Yatak odasında 27 inç Benq ekrana Technopc Nano 2 HD706-506 mini bilgisayar kasası bağlı, 24 saat açık duruyor, boştayken 9 Watt güç tüketimi var, x265 1080 HD filmleri sorunsuz oynatıyor.
Onun da altında (monitör ve Technopc bu kasanın üstünde) i3-4130 işlemcili ve 3.5 inç kasa HDD'leri olan ev sinema sistemi diye kullandığım tower kasa var. İçinde çok sayıda film ve diziyle Youtube'dan indirilmiş programları gerekince açıp izliyorum.
Banyo/tuvalet için 1 tane HP Compaq Mini netbook kullanıyorum, nemden etkilenmesin diye adaptör içeride kendisi dışarıda duruyor.

İkinci bir bilgisayar yap kullan. İllaki herkesin tek sistemi olması gerekmez ki.

Ben çocukken şimdiki gibi bir şeyin hayalini kurardım, yani evin her noktasında bir bilgisayar olmasını.
Örneğin mutfakta ocağın başında Dell Studio 1558 ekran kasası olmayan şekilde, 10.1 inç notebook ekranı bağlı şekilde ocak başı bir iş sırasında ya da mutfakta müzik dinlemek gerekince kullanıyorum.
Salonda TV altında Pentium G6400 işlemcili Mini-ITX bir kasayı kablosuz mouse ve klavye ile video ve TV izlemek için kullanıyorum.
Yatak odasında 27 inç BenQ ekrana Technopc Nano 2 HD706-506 mini bilgisayar kasası bağlı, 24 saat açık duruyor, boştayken 9 Watt güç tüketimi var, X265 1080 HD filmleri sorunsuz oynatıyor.
Onun da altında (monitör ve Technopc bu kasanın üstünde) i3-4130 işlemcili ve 3.5 inç kasa HDD'leri olan ev sinema sistemi diye kullandığım Tower kasa var. İçinde çok sayıda film ve diziyle YouTube'dan indirilmiş programları gerekince açıp izliyorum.
Banyo/tuvalet için 1 tane HP Compaq Mini notebook kullanıyorum, nemden etkilenmesin diye adaptör içeride kendisi dışarıda duruyor.

Bende fazladan birkaç sistem var bir tanesi imza kısmında olan, 1 tane 8. nesil güzel bir sistem, bir tane mini PC, bir tane MacBook, 2 tane iPad bu yüzden bunun için FTP gibi nas gibi veya benzeri öneriler arıyorum açıkçası kral hiç olmazsa birine hediye edeceğim ihtiyacı olana

Bende fazladan birkaç sistem var bir tanesi imza kısmında olan, 1 tane 8. nesil güzel bir sistem, bir tane mini PC, bir tane MacBook, 2 tane iPad bu yüzden bunun için FTP gibi nas gibi veya benzeri öneriler arıyorum açıkçası kral hiç olmazsa birine hediye edeceğim ihtiyacı olana
NAS ve FTP için raspberry pi gibi tek kart sistemler çok daha iyi oluyor. 5v 2a gibi güç çektiklerinden ısınma ve elektrik tüketimi açından en mantıklısı oluyor.

Mini ITX anakart ve bu tür sistemleri de uygun fiyatla buldukça alıyorum ama pek kullandığım söylenemez, koleksiyon amaçlı daha çok.

Eskiden bilgisayarcı olduğum için müşterilerin bıraktığı ağır hasarlı çok sayıda laptop ve netbook var, onları tamir edip özellikle pandemi döneminde ihtiyacı olanlara vermiştim, 4 sistemden 2'si daha sonra geri döndü. Ama temelde koleksiyon olarak elimde bulundurmak için her soket tipi ve her modelden uygun fiyatlı ya da çalışır (anakartı sağlam) hurda halinde bulunca almaya çalışıyorum.

1 tane i5 560 işlemcili sistem var kasadan söktüm boş duruyor onu belki farklı bir şey için kullanırım diye yedek tutuyorum ama bu ölü de değil amd olan faydalanmak istiyorum torrent gibi bir sistem olarak kurup aslında çünkü daha öncesinde mining için linux kullanıyordum şimdi boşta tamamen.

1 tane i5 560 işlemcili sistem var kasadan söktüm boş duruyor onu belki farklı bir şey için kullanırım diye yedek tutuyorum ama bu ölü de değil amd olan faydalanmak istiyorum torrent gibi bir sistem olarak kurup aslında çünkü daha öncesinde mining için linux kullanıyordum şimdi boşta tamamen.
Bilemem, benim çocukluk hayalimdi, tam istediğim gibi üstün teknolojili olmasa da gayet hoşnut olduğum bir koleksiyonum var.
Geçen yılın Ocak ayından tam liste sayfanın en altında yazılı:
Ben olsam bendeki gibi bir amaçla kullanırdım, onları sistem haline getirmeden kutularında ya da kitaplık raflarına dizerek ileride bir amaçla kullanana kadar saklamak mümkün.

Geri
Yukarı