Boy Konusu Soruları

13 yaşında 1.65'tim şimdi 1.92 egzersiz zıplama uyku düzenine dikkat ettim.

100 KG altına girmediğin sürece sorun olmaz ben 97 kiloyum 1.92 boyundayım omuzlarım geniş fazla kilolu göstermiyorum size önerim 70 kilo olmanız 60 az gibi geldi.

Önce bir düzene girdim dediğim gibi genetik olayı tamamen yanlış etkiler ama %30 %40 geri kalanı beslenme ve yaşam tarzıdır babam 1.81 annem 1.67.

Bizde de ak olayı var erken yaşta saçlar beyazlıyor.

Dediğim gibi boy genetik değildir %30 %40 civarında genetiktir. Çoğunluğu spor ve beslenmedir.

Tam tersi, cogunlukla genetiktir.

How much of human height is genetic and how much is due to nutrition?

Çevremde gördüğüm arkadaşlarımın çoğunluğu babasından annesinden uzun yeni nesil için genetik olduğunu düşünmüyorum adamın babasının boyu 1.72 kendi boyu 1.88 bu mu genetik ? 8 yıldır bu işle uğraşıyorum ben .
Abi yaşım 15 boy 1.76 şöyle 180-185 civarı olmak için ne yapmalıyım
Boyun uzaması için düzeni kurmalısın uyku düzeni gibi eğer çok takıyorsan bende takıyordum şuan memnunum yaşına göre gayet iyi boyun 1.80+ olursun ama durabilir sana tavsiyem kendine bir düzen kur bu düzene sadık kalırsan görürsün 1 senede dediğin sayıları geçersin ben belki 1.97 falan olurdum ama o aralar hayatım sıkıntılıydı ergenlikten sonra takmıyorsun zaten sana önerim günde 3 bardak süt 1 küçük kase yoğurt ye boy uzatıcı egzersizler var esneme gerilme bunların çok faydası olacaktır ama düzen önemli birde sınıfa giriyorsun herkesi geçmişsin :D başka sorun varsa sorabilirsin seve seve yardımcı olurum .

Son düzenleyen: Moderatör:
Çevremde gördüğüm arkadaşlarımın çoğunluğu babasından annesinden uzun yeni nesil için genetik olduğunu düşünmüyorum adamın babasının boyu 1.72 kendi boyu 1.88 bu mu genetik ? 8 yıldır bu işle uğraşıyorum ben .

Boyun uzaması için düzeni kurmalısın uyku düzeni gibi eğer çok takıyorsan bende takıyordum şuan memnunum yaşına göre gayet iyi boyun 1.80+ olursun ama durabilir sana tavsiyem kendine bir düzen kur bu düzene sadık kalırsan görürsün 1 senede dediğin sayıları geçersin ben belki 1.97 falan olurdum ama o aralar hayatım sıkıntılıydı ergenlikten sonra takmıyorsun zaten sana önerim günde 3 bardak süt 1 küçük kase yoğurt ye boy uzatıcı egzersizler var esneme gerilme bunların çok faydası olacaktır ama düzen önemli birde sınıfa giriyorsun herkesi geçmişsin :D başka sorun varsa sorabilirsin seve seve yardımcı olurum .
Abi genetik boy ortalaması şöyle:
babam 175
amcam 173
diğer amcam 186
dayım 178
diğer dayım 175
dedem 186
diğer dedem 180

Anne babalarindan uzun ya da kisa olmalari genetik olmadigini gostermez. Bir insanin boyunun hangi aralikta olabilecegi genetik faktorlere, cevresel faktorlerden daha baglidir. Olay burada. Eger genotipte yoksa, fenotipte olmaz.

sağol Abi teşekkür ederim zaten okul sebebiyle uyku düzenim var her gün 8 saat uyuyorum
ortalama dediğin rakam olursun dediklerimi yaparsan eminim dediğim sayıya ulaşırsın genetiğin fena değil dediklerimi yap kesinlikle faydalı olur .
abi egzersizlerin resimleri ve nasıl yapabldiğini atma imkanın var mı

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı