Boy soruları için erkek persentil tablosu

Kreinnar

Hectopat
Herkes için amme hizmetidir :D. Boy konusu açacaklar açmadan önce bu tabloya bakabilirsiniz. En üstteki sayılar yüzdelik olarak verilmiştir. %3 ve 97 arasındaki bir değerdeyseniz evet büyük ihtimalle hiçbir sorununuz yok ve alt-üst sınırda olabilirsiniz. Bu değerler dışındaysanız (genelde %97 üstü pek takmaz tabi :D) doktora gitmenizi tavsiye ederim.

Tabi anlık boy tek başına direkt anlamlı mıdır? Genelde evet. Bunun yanında büyüme hızı da çok önemlidir. Onun da ayrı bir tablosu mevcut. Aslında bu tablolar birbirlerinin aynısı, sadece daha karışığı.

Aslında bu konuyu daha detaylı hazırlamıştım ama yanlışlıkla sayfadan çıktım :D. Eğer devamı istenirse ve tekrar bir zamanım olursa güncelleme yapabilirim ama şimdilik sizi sadece bu tabloyla baş başa bırakıyorum. En azından '12 yaşındayım, 145'im' sorularına cevap verebilir diye düşünüyorum. Mesela verdiğim örnekte %25 persantile giriyor ve eğer genetik sınırlarının da içerisindeyse hiçbir probleminin olmadığını gösteriyor.

Herkes için amme hizmetidir :D. Boy konusu açacaklar açmadan önce bu tabloya bakabilirsiniz. En üstteki sayılar yüzdelik olarak verilmiştir. %3 ve 97 arasındaki bir değerdeyseniz evet büyük ihtimalle hiçbir sorununuz yok ve alt-üst sınırda olabilirsiniz. Bu değerler dışındaysanız (genelde %97 üstü pek takmaz tabi :D) doktora gitmenizi tavsiye ederim.

Tabi anlık boy tek başına direkt anlamlı mıdır? Genelde evet. Bunun yanında büyüme hızı da çok önemlidir. Onun da ayrı bir tablosu mevcut. Aslında bu tablolar birbirlerinin aynısı, sadece daha karışığı.

Aslında bu konuyu daha detaylı hazırlamıştım ama yanlışlıkla sayfadan çıktım :D. Eğer devamı istenirse ve tekrar bir zamanım olursa güncelleme yapabilirim ama şimdilik sizi sadece bu tabloyla baş başa bırakıyorum. En azından '12 yaşındayım, 145'im' sorularına cevap verebilir diye düşünüyorum. Mesela verdiğim örnekte %25 persantile giriyor ve eğer genetik sınırlarının da içerisindeyse hiçbir probleminin olmadığını gösteriyor.
Yukarıdaki sayıları anlamadım ve lanet olsun 172-173 üm 174 sanardım kendimi kısalmışım saçı kestirdikten sonra boyum kısa bi 180 olaydım keşke sağlık olsun.

Herkes için amme hizmetidir :D. Boy konusu açacaklar açmadan önce bu tabloya bakabilirsiniz. En üstteki sayılar yüzdelik olarak verilmiştir. %3 ve 97 arasındaki bir değerdeyseniz evet büyük ihtimalle hiçbir sorununuz yok ve alt-üst sınırda olabilirsiniz. Bu değerler dışındaysanız (genelde %97 üstü pek takmaz tabii :D) doktora gitmenizi tavsiye ederim.

Tabii anlık boy tek başına direkt anlamlı mıdır? Genelde evet. Bunun yanında büyüme hızı da çok önemlidir. Onun da ayrı bir tablosu mevcut. Aslında bu tablolar birbirlerinin aynısı, sadece daha karışığı.

Hocam %97 kısımdayım doktora gitmem gerekir mi sizce?

Hocam %97 kısımdayım doktora gitmem gerekir mi sizce?
Yani o kısmında mı üstünde misiniz yoksa içinde mi?
Burada tek ölçüt tabi ki de anlık boy uzunluğu değil. Annenizin babanızın boyu da önemli.

Genelde uzun boylular bu durumu pek takmaz ve pek tedavi yoluna da gidilmez. Çok telaşlanmaya gerek yok.

Yani o kısmında mı üstünde misiniz yoksa içinde mi?
Burada tek ölçüt tabii ki de anlık boy uzunluğu değil. Annenizin babanızın boyu da önemli.

Genelde uzun boylular bu durumu pek takmaz ve pek tedavi yoluna da gidilmez. Çok telaşlanmaya gerek yok.

Teşekkürler, bir tık üstündeyim %97'nin.

Geri
Yukarı