Boy Uzatma Hapı Önerisi

FurkanAltun

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
14 yaşındayım ve boyum 1.70 şu an. Birkaç ay kadar kendimi 1.72 falan sanıyordum beden dersinde ölçünce fark ettim. Boyumun uzaması için balık yağı tarzı önerileri bekliyorum :) Futbol oynuyorum ama pek işe yaramıyor. Basket, voleybol tarzı sporlar bana göre değil. Growth Factor 9 adında bir şey buldum. İyi midir? Daha önceden kullanan varsa önerilerini bekliyorum. Boyum kısa değil yaşıma göre biliyorum ama daha uzun olmak istiyorum. Yardımcı olanlara teşekkürler. Annemin boyu 1.60 babamın boyu 1.72 bu arada.

Son düzenleyen: Moderatör:
Senin boyun genetik dostum.
En az 1.80'e ulaşmak istiyorum. Genetik biliyorum çoğu kişi öyle diyor ama başka bir yolu yok mu uzamanın. Kuzenimin babası yani amcam 1.70 boyunda annesi 1.60 boyunda aynı şekilde. 16 yaşında ve boyu 1.83. Benim de şansım yok mu :D Dedem 1.56'ydı bu arada. Baya bir kısaydı. Anne tarafında da kuzenlerim uzun aynı şekilde. En az 1.77 olan var. Sadece 2 tanesinin babası uzun ve 6 tane kuzenim var anne tarafında. Okulda geçen sene 1.62 olan çocuk bu sene 1.68'e kadar ulaştı ilginç bir şekilde. Anne tarafında 16 yaşında ki kuzenim yine 1.77 boyunda.

Kardeşim şansın var hemde uzamak için çok şansın var. Çünkü yaşın çok genç. Hap felan öyle şeylerden uzak dur hiçbir şey dış müdahele yapma. Yapman gereken vücudunu esnetmen, zıplamak, sabah erken saatlerde kalkıp koşmak ve bolca sulu yemeklerden yemek. Enerji veren önemli ve bu enerjiyi sürekli yakman gerek. Hap map hikaye. Bir de psikolojik takıntılardan uzak dur

Dostum aynı yaşta sayılırız sen büyük ihtimalle liselisin neyse sana tavsiye vereyim benim boyum 1.75 genetik olarak'da uzun boyluyum. Boy genetik değildir bir kısmı genetiktir %30-%40 civarında kişiden kişiye değişir baban kısa diye seninde kısa olacağın diye bir şey yok beslenmene önem verirsen 1.85-1.90 aralığında boya sahip olursun 2017'nin sonlarına doğru 1.63-1.64 civarındaydım ve sağlıklı beslenme ile 1.75 kadar geldi 1 sene falan oldu yani 11-12 cm boy attım gören diyordu "nasıl bu kadar uzadın yaa?" geçen sene kasım ayında 1.71 falandım sonra bir egzersize başladım 1.75 kadar geldim. Hap falan hikaye dolandırıcılıktan başka bir şey değil sen sağlıklı beslen gerisini kadere bırak.

Dostum aynı yaşta sayılırız sen büyük ihtimalle liselisin neyse sana tavsiye vereyim benim boyum 1.75 genetik olarak'da uzun boyluyum. Boy genetik değildir bir kısmı genetiktir %30-%40 civarında kişiden kişiye değişir baban kısa diye seninde kısa olacağın diye bir şey yok beslenmene önem verirsen 1.85-1.90 aralığında boya sahip olursun 2017'nin sonlarına doğru 1.63-1.64 civarındaydım ve sağlıklı beslenme ile 1.75 kadar geldi 1 sene falan oldu yani 11-12 cm boy attım gören diyordu "nasıl bu kadar uzadın yaa?" geçen sene kasım ayında 1.71 falandım sonra bir egzersize başladım 1.75 kadar geldim. Hap falan hikaye dolandırıcılıktan başka bir şey değil sen sağlıklı beslen gerisini kadere bırak.
Egzersiz olarak ne yapıyordunuz? Eğer sizin için sıkıntı yok ise okumak isterim.

İnsanlık insanlıktan çıkmış durumda. Boy uzatma hapı nedir? Bırakın böyle şeyleri genetik diye bir yapı var. 14 yaşındasın annenin boyu belli babanın boyu belli. Sülale ortalaması da böyle ise kaç cm uzamayı bekliyorsunuz?

Bu şu anlık hevesiniz. Yıllar geçtikçe kafanıza takmazsınız. Abi değil size amca tavsiyesi. İleride sizin için önemsiz bir konu için bedeninize zarar getirecek hap, toz ve içecek gibi ürünleri kullanmayınız.

İnsanlık insanlıktan çıkmış durumda. Boy uzatma hapı nedir? Bırakın böyle şeyleri genetik diye bir yapı var. 14 yaşındasın annenin boyu belli babanın boyu belli. Sülale ortalaması da böyle ise kaç cm uzamayı bekliyorsunuz?

Bu şu anlık hevesiniz. Yıllar geçtikçe kafanıza takmazsınız. Abi değil size amca tavsiyesi. İleride sizin için önemsiz bir konu için bedeninize zarar getirecek hap, toz ve içecek gibi ürünleri kullanmayınız.
Yine de kafaya takıyor insan. Ne biliyim ben utanırım açıkçası. 30 yaşına geliyorsun 1.70 boyun oluyor karşında 14 yaşında bir çocuk var 1.75 boyu var.

Yeni konular

Geri
Yukarı