Boya BY-M1 Mikrofon Bilgisayarda Çalışmıyor

Smartphone modunda bilgisayarda kullanmak istiyorum. Görselde belirttiğiniz aparattan var ama yapamadım. Camera modunda çalışıyor.

@ai.Wxby hocam konuyu okudum sen aldığında hiç çalışmamış, ben alıp kullandığımda çalışmıştı ve dönüştürücüye gerek kalmamıştı ama ne aksilikse PC yerini değiştirdikten sonra Mic çalışmıyor şu an, pillik bir durum mudur anladım. Senin yapmış olduğun ayarları bende yaptım ama olmadı.

1.png
2.png
3.png
4.png
5.png

Mikrofonu takınca bilgisayar size seçenekler sunuyor. 1-Mic 2 kulaklık 3 hoparlör gibii. Siz Mic olarak değil de kulaklık olarak seçerseniz mikrofon öyle çalışıyor.

Usta bu tik tok mikrofonu bunu elden çıkarın ya da telefona takıp video falan çekecekseniz kullanın. Desteklemiyor. Tek jak girişi olan laptopa taktım gene yok olmadı.

Arkadaşlar merhaba,

Bu sorunu bende yaşamıştım jak için ayırıcı aldım ancak çözüm olmamıştı ses çok az geliyordu. Çözüm aşamasında denediğim yolları yazayım belki bir başkası içinde yardımcı olabilirim.

Benim anakartım MAG-B460-TOMAHAWK ses kartı driverı güncel olmayabilir diye buradan MSI Türkiye driverımı indirdim (Realtec in universal bir driverını indirtti).

Bunu indirdikten sonra şunu farkettim, jakı taktığımda önceden sağ altta bir jak takıldı bunu mic in, mic out şeklinde mi olsun diye sormuyordu driverı indirdikten sonra sormaya başladı. Muhtemelen sorunumu bu driver çözdü.

Switch kameranın üzerinde olmasına rağmen ses yine az geliyordu ve camera switchini aşağı indirdim denedim ses gayet yüksek gelmeye başladı. Ek olarak windows un market(Windows Uygulamaları - Microsoft Mağazası) uygulamasında bulunan realtek audio control uygulamasını indirin hangi jak girişine neyi taktınız bu gibi ayarları görebiliyorsunuz.

Realtek Audio Controller ı açtığımda 2. görseldeki gibi bir görüntü geldi.

Dosya Ekleri

• Capture.PNG
    Capture.PNG
    4,5 KB · Görüntüleme: 109
  • Capture2.PNG
    Capture2.PNG
    355,8 KB · Görüntüleme: 92
@ai.Wxby hocam konuyu okudum sen aldığında hiç çalışmamış, ben alıp kullandığımda çalışmıştı ve dönüştürücüye gerek kalmamıştı ama ne aksilikse PC yerini değiştirdikten sonra Mic çalışmıyor şu an, pillik bir durum mudur anladım. Senin yapmış olduğun ayarları bende yaptım ama olmadı.

Eki Görüntüle 806039Eki Görüntüle 806040Eki Görüntüle 806041Eki Görüntüle 806042Eki Görüntüle 806043
Merhaba. Bu görseldeki MSI programının adı nedir acaba?

Merhaba. Maalesef mikrofonu bilgisayarda kullanmakta sorun yaşıyorum. Ürünü bilgisayarda kullanmak için satın aldım, onun yanında bir de dönüştürücü satın aldım. Cihazı bilgisayara dönüştürücü ile bağlıyorum ama akıllı telefon modundayken ses kaydı yapamıyorum. Dönüştürücü varken de yokken de sadece kamera modunda çalışıyor. Dönüştürücüde sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü telefon kulaklığımı bağladığımda bilgisayar onun mikrofonunu algılıyor.

Anakartım Asus Z170 Pro. Realtek sürücüsü bilgisayarımda yüklü. Realtek kontrol panelinde bu konuda bahsedilen ilgili ayarları yaptım ama maalesef çözüme ulaşamadım.

Güncel olarak sorunu yaşayıp çözüm bulan varsa bilgilendirebilir mi? Teşekkürler.

Smartphone modunda bilgisayarda kullanmak istiyorum. Görselde belirttiğiniz aparattan var ama yapamadım. Camera modunda çalışıyor.
Merhaba. Çözüm bulabildiniz mi?

Geri
Yukarı