Boyu uzun biri deadlift yapmalı mı?

Hocam işte benim dediğim olay da bu. Ben düzgün tutup giriyorum ama kaldırırken sırtım kıvrılıyor gibi hissediyorum. Acı, ağrı, sızı olmuyor. Hoca formun doğru diyor ama belimi elime almak istemiyorum.
Biraz daha bacaklara, kalçaya odaklanarak yapmayı deneyin. Kas-beyin iletişimi önemli. Kemer kullanmıyorsanız kullanabilirsiniz. Sırtınızı olabildiğince düz tutmak için göğsünüzü dışarı çıkarmayı deneyebilirsiniz.

Doğru söylemiş, boyunuz dolayısıyla ağırlığı daha yüksek bir mertebeye(ağırlığı yukarı kaldırmaktan bahsediyorum, ağırlığı arttırmaktan değil) çıkarmanız gerekiyor deadlift gerçekleştirebilmek için. Bu yüzden halter gibi sporları kısa insanlar yapar genellikle zaten, avantajları olması sebebiyle.

Doğru söylemiş, boyunuz dolayısıyla ağırlığı daha yüksek bir mertebeye çıkarmanız gerekiyor deadlift gerçekleştirebilmek için. Bu yüzden halter gibi sporları kısa insanlar yapar genellikle zaten, avantajları olması sebebiyle.

Hocam deadlift şampiyonları hiç kısa değil ama.

İyi de sen onlar ile bir misin?
Vücudunu bilmiyorum fakat 110 kg fazla bir ağırlık değil, bar ile yer arasındaki mesafe artarsa zorluğu daha çok hissedersiniz, kiloyu da biraz artırın.
Sumo da yapabilirsiniz.

Dediğim gibi daha yeni başladım deadlift yapmaya ağırlık arttırırsam form bozulur diye düşünüyorum.

Hocam her hareket yararlıdır fakat ileride sorun yaşar mıyım düşüncesiyle yapmaktansa hiç yapmamak daha iyi bence. Başka hareketlerle de sırtını geliştirebilirsin.

Hocam bu boyla vallahi dolmuyor delireceğim artık az kaldı.

Yeni konular

Geri
Yukarı