Boyum bir türlü uzamıyor

atiw

Hectopat
Merhabalar 15 yaşındayım boyum 1.60 1.62 arası bir şey. Boyum uzun zamandır uzamıyor sürekli aynı durumdayım. Lisedeyim ve nerdeyse en kısa benim. Annem 1.60 babam 1.76 abim ise 1.97 boyunda. Yaşıma göre kısa olduğumu düşünüyorum. Genetik olsaydı abim bu boyda olmazdı sanırım. Sizce uzaması için neler yapmalıyım, hangi gıdaları daha çok tüketmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar 15 yaşındayım boyum 1.60 1.62 arası bir şey. Boyum uzun zamandır uzamıyor sürekli aynı durumdayım. Lisedeyim ve nerdeyse en kısa benim. Annem 1.60 babam 1.76 abim ise 1.97 boyunda. Yaşıma göre kısa olduğumu düşünüyorum. Genetik olsaydı abim bu boyda olmazdı sanırım. Sizce uzaması için neler yapmalıyım, hangi gıdaları daha çok tüketmeliyim?
İlk önce bir doktora git büyüme plaklarına baksın eğer büyüme plakların kapanmışsa geçmiş olsun ,açıksa boyun uzayacak demektir.

Merhaba, balık yemenizi öneririm. Süt içebilirsiniz. Dengeli beslenebilirsiniz. Bol bol yeşillik yemelisiniz. Tuz ve şeker azaltabilirsiniz. Uyku düzeniniz olsun tam vaktinde yatın. Spor yapın. Bildiklerim bunlar umarım yardımcı olmuşumdur.

Merhabalar 15 yaşındayım boyum 1.60 1.62 arası bir şey. Boyum uzun zamandır uzamıyor sürekli aynı durumdayım. Lisedeyim ve neredeyse en kısa benim. Annem 1.60 babam 1.76 abim ise 1.97 boyunda. Yaşıma göre kısa olduğumu düşünüyorum. Genetik olsaydı abim bu boyda olmazdı sanırım. Sizce uzaması için neler yapmalıyım, hangi gıdaları daha çok tüketmeliyim?

1.70 olursun lise sonuna kadar.

Süt ve süt ürünleri tüket, sağlıklı beslen, spor yap. Bunalar her türlü etki eder ama önce doktora git ve neden uzamadığını öğren.

Yeni konular

Geri
Yukarı