Boyum çok kısa

Yani evet bu olay doğru fakat açıklaması şu şekilde; Vücutta 1 adet kalp olduğu için mesafe uzadıkça kalp daha çok yoruluyor. 2 metre birisinin vücuda dağıtılan kanıyla, 1.5 metre birisinin basıncı bir değil sonuçta. Mesafe arttıkça kalp daha çok yoruluyor.

Hocam 2 metre insanın kalbi ona göre çalışıyor zaten.

Erkekler 20li yaşlara kadar boy atıyor, dert etme.
Böyle bir şey yok. El bilek diskleriniz ne zaman kapanırsa boyunuz o zaman durur. Bu 4 yaşında da olur, 14 yaşında da olur, 34 yaşında da olur. Bu hem genetik hem de hormonal bir durum. Östrojen eklemleri kapatmaya meyillidir. Yani kilolu bir erkeğin erkenden kemiklerinin kapanma ihtimali daha fazladır. Veya fazladan testosteron salgılamak da östrojene döner.

Kardeşim ergenlik erkeklerde genelde iki şekilde oluyor bir senin yaşlarında çok hızlı boyu uzayıp sonrasında çok az uzayanlar ikinci olarak daha ileri yaşlarda genelde lise de oluyor bu yavaş yavaş uzayanlar, en azından 1 yıl daha bekle doktora gitmek için bence bir de spor yap düzenli basketbol, koşu tarzı sporlar yaparsan hormonların daha düzene girer yukarıda arkadaşlar söylemişler zaten gece 12den sonraya pek sarkıtma uyumayı, uyku neredeyse 20 yaşına kadar önemlidir hormonlar için sonrasında da önemli fakat senin kaygınla alakalı 20 diyelim, bir de beslenme mümkün olduğunca her çeşit ye karbonhidrat, protein ve yağdan bahsediyorum. İçin rahat olsun erkekler çoğunlukla fiziksel özelliklerini boy, kas, kemik yapısı gibi babadan alırlar. Fiziksel aktivite ve beslenme önem veririsen, en azından boyun babana yakın olur diye düşünüyorum

Ben de senin yaşlarında o boylardaydım, şimdi ise 167 boyundayım :D Ama bu demek olmuyor ki sen de kısa kalacaksın, genetik faktörler çok önemli.

Dostum hiç belli olmuyor o işler. Ben mesela 12 yaşımdan 15 yaşıma kadar boyum uzadı sonra hiç uzamadı. Bir arkadaşımın da 16 yaşından 17 yaşına kadar neredeyse 15cm boyu uzadı. Burada asıl önemli olan genetik, boy uzatan diye verilen, satılan şeylere inanma. 20 yaşına kadar yolun var belki 18yaşında birden uzayacaksın belki de hiç. Erkek akrabalarının boylarına bak, büyük ihtimalle o boylarda olursun.
Babam 1.72 annemde 1.62 gibi birşeydi sanırım :/

Babanın boyu buysa, arkadaşların da dediği gibi ergenlikte hormonlarına iyi bakarsan(dengesiz, kalitesiz beslenme, geç veya az uyuma gibi) 1.78-1.80i görürsün bence. Ama ondan fazlasını istemen senin zararına olur.

Pedisaure diye bir mama içmiştim ben o yaşlarda, gelişim geriliğim olduğu için. 152'den 175'e kadar çıkabildim kısa sürede ve arkadaşlarımla aramdaki farkı kısa sürede kapattım. Bu mamayı araştır, doktoruna danış.

Yeni konular

Geri
Yukarı