Boyum çok kısa

selamlar. Yaşım 12 boyum 1.42 arkadaşlarım 1.64 boylarında ve ben çok kısayım. (erkeğim arkadaşlarım kız)

Not: Yaşım dolayısıyla sanırım atılacağım ama yine de teşekkürler.

Kızlar daha erken ergenliğe girer boylarının senden uzun olması normal, dert etme yani.
Şunu yaşayacaksın:
Bir gün bir bakmışsın boyun uzamış :D

Öncelikle doktora git, hormon bozukluğu olabilir veyahut vücudun hormonları işleyemiyor olabilir. Bunun dışında herhangi bir sorun yoksa uzarsın. Daha 12 yaşındasın, 14 yaşında hayatın boyunca salgılayacağın en büyük 2. testosteron evresine gireceksin. En büyüğü ise 17 yaşlarında gerçekleşecek. Bu dönemlerde Growth hormmonu da tetiklenecek ve vücudun yetişkin erkek kıvamını alacak. Bunların dışında kiloluysan veya vücudun çok yağlıysa spor yapmaya başla.
Hormon bozukluğu olsa bu boyda olmazdı daha kısa olurdu bence ama istiyorsa gidebilir.

Hormon bozukluğu olsa bu boyda olmazdı daha kısa olurdu bence ama istiyorsa gidebilir.
Yeni nesle göre boyu kısa kalıyor, doktora gitmesinde fayda var. Belki aşılı Growth tedavisi uygularlar. Ben 2003 doğumluyum ve 13-14 yaşındayken 1.83 boyum vardı. Yaşıtlarıma göre 7 8 kat fazladan hormon salgılasam da, yaşıt erkek arkadaşlarım da 1.70 falandı ortalama.

Doktor olayı da basit bu arada. Sadece birkaç tüp kan verip hormonlarına baktıracaksın bu kadar. Her hastane bakamıyor, üniversite hastanelerini tercih edebilirsin ücretsiz olarak. Herkesin belirli dönem aralıklarıyla vermesi gereken bir şey aslında.

1629976458351.png

1629976466219.png

1629976475392.png

1629976482738.png

Ne kadar doğrudur bilmem böyle bir makara var. Böyle avutabilirsiniz kendinizi.

12 yaşında boyum 145 falandı, şu an 167 falan. 15 yaşındayım, ben de kısaydım bayağı, erkekler 20li yaşlara kadar boy atıyor, dert etme. Benimki biraz aileden kaynaklı, seninki de muhtemelen öyledir.
Babam 169, annem 161.

Eki Görüntüle 1149095
Eki Görüntüle 1149096
Eki Görüntüle 1149097
Eki Görüntüle 1149098
Ne kadar doğrudur bilmem böyle bir makara var. Böyle avutabilirsiniz kendinizi.
Yani evet bu olay doğru fakat açıklaması şu şekilde; Vücutta 1 adet kalp olduğu için mesafe uzadıkça kalp daha çok yoruluyor. 2 metre birisinin vücuda dağıtılan kanıyla, 1.5 metre birisinin basıncı bir değil sonuçta. Mesafe arttıkça kalp daha çok yoruluyor.

selamlar. Yaşım 12 boyum 1.42 arkadaşlarım 1.64 boylarında ve ben çok kısayım. (erkeğim arkadaşlarım kız)

Not: Yaşım dolayısıyla sanırım atılacağım ama yine de teşekkürler.

Bende senin yaşındayken o boylardaydım, şu anda yaşım 16 boyum 1.85, gece uykusuna, yemene içmene dikkat et sporunu eksik etme.

Yeni konular

Geri
Yukarı