Boyum nasıl uzar?

Play storede boy uzatma egzersizleri diye bir uygulama var. Ama içindeki şeylere harfi harfine uymalısın. Zor şeyler var. Ve küçüklüğünden beri süt peynir yemen lazımdı. Ben hala yiyorum. Kahvaltıda 2.5 bardak süt peynir felan yiyordum fakat, kansızlık olmuş süt ürünleri deliliğimden. Şimdi azalttım. 15 yaşında 1.78 yada 1.79 boyum var kilomda yerinde.

Ancak doktorlar net bilgi verebilir.

Genetik çok fazla etkilidir. Ama dengeli beslenme ve kaliteli uyku bayağı etkilidir boy uzamasında. Bunun yanında spor yaparak bu gelişime katkıda bulunabilirsin. Ama basketbol boy uzatır bir şehir efsanesidir sadece dengeli beslenip kaliteli uykunun yanına spor bir tık gelişim sağlar. Ama tekrar vurguluyorum en büyük ölçüt genetiktir.

Boy anne ve babadan gelen genlerle belirlenir. Dış etkenler ile genlerde belirlenenin üzerine en fazla 10 cm uzama sağlayabilirsin. Fake olduğunu düşündüğüm için devam etmeyeceğim. Kendin araştır bul.

16 yaşımdayken benden bir yaş küçük arkadaşım benden 10 cm kısa idi yanında uzun hissediyordum kendimi. Üç ay sonra çocuk 1.80 oldu geçti beni öyle çok beslenen bir çocukta değildi. Genlerine bağlı yani bu soruyu birilerine sormanın bir anlamı yok.

Şimdi eline atlama ipini alıyorsun salonda 3*50 tur olarak her gün yapıyorsun ve 1.90 oldun adamım ya da 1.90 olmazsın ama alt komşu kapıya dayanır.
16 yaşımdayken benden bir yaş küçük arkadaşım benden 10 cm kısa idi yanında uzun hissediyordum kendimi. Üç ay sonra çocuk 1.80 oldu geçti beni öyle çok beslenen bir çocukta değildi. Genlerine bağlı yani bu soruyu birilerine sormanın bir anlamı yok.
Herşey DNA'da bitiyor en ufak şeye kadar senin kodlaman 1.70 ise 1.75 olursun en fazla nasıl göz rengin değişmiyor boyda öyle çok değişmez.

Geri
Yukarı