Bozkurt işareti siyasi bir işaret değildir!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Halil1905

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Bu nasıl saçma bir ceza arkadaşlar ? Bozkurt işaretini, siyasi bir sembol olarak gören hangi moderatör acaba ? Bozkurt işareti, x veya y partisinin değil TÜRK'lüğün sembolüdür o yüzden bana verilen bu cezayı kınıyorum.

Ekran Görüntüsü (22).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Enteresan bir ceza olmuş, geçmiş olsun. Burada sosyalist insanların "yer bilgisi" olarak bile sosyalizm içeren mesajlar yazdığına şahit oldum. Henüz uyarı aldıklarını görmedim üye olduğumdan bu yana. Profil fotoğrafını da yeni değiştirmiş sanırım, uyarılmış ve değiştirmiş olabilir bilmiyorum ama. Göze çarpan siz olmuşsunuz galiba.

Bozkurt hiç bir siyasi iradenin tekelinde olamaz milli bir simgedir. Bu sebeple siyasi bir önerme ya da anlatım değildir. Türklerin tarih sahnesinde var oluşundan bu yana bayraklarında, paralarında kullandığı bir milli semboldür.

Bozkurt'tan türemiş olmak inancı Türklere uzun zaman boyunca büyük bir gurur, emniyet ve geleceğe güvenle bakma duygusu vermiştir. Bazı Türk destanlarında ana, bazı Türk destanlarında baba olarak görülen bozkurt çok defa Türk neslinin yok olacağı zaman ortaya çıkmakta ve Türklerin neslinin devam etmesini sağlamaktadır. Böylece Türklerin soyunu kutsallaştırmaktadır. Türklerin millet hayatında büyük tesiri olacak hareketlere girişecekleri zamanlarda bozkurt onlara yol göstermekte, rehberlik yapmaktadır. Ergenekon Destanı'nda ve kut dağı efsanesinde bozkurt milli bir kılavuz rolünü oynamaktadır. Türk'ün zor duruma düştüğü zaman bozkurt'un ortaya çıkarak onu kurtarması, evladı üzerine eğilen bir ananın veya babanın şefkat duygusunu hatırlatacak derecede derin bir mana da taşımaktadır. Sanki bozkurt manevi bir alemden Türk Milleti'nin akıp giden hayatını devamlı takip etmekte ve onların başının sıkıştığı, çaresiz kaldıkları zaman ortaya çıkarak yol göstermektedir. Türk tarihinde pek çok kahraman, bozkurt simgesi ile temsil edilmiştir. Aşına sözcüğünün hem bozkurt anlamına gelmesi, hem de Hun ve Göktürk hükümdar sülalesinin adı olması rastlantı değildir.

Kaynak: Türk Tarih Ansiklopedisi

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı