Bozuk kartı tamir edip sıfır diye satmak

BetterBeGone

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, sarı sitede bir satıcı var, örnek olarak söylüyorum, aslında böyle bir sürü insan var. Neyse adamın dükkanı var, dükkanının resimleri var.

Sıfır ekran kartı satıyor, neredeyse tüm ürünleri sıfır. Ama bunları piyasa fiyatının çok altında satıyor. Sattığı ürünlerin de faturası olduğunu iddia ediyor.

Gidip görmedim veya test etmedim bilemiyorum. Adamı suçlamak asla istemem. Ama mantığım almıyor.

Mesela örnek veriyorum:

Palit GeForce GTX1660 Super (6100 TL), GameGaraj faturalı olduğunu iddia ediyor.
MSI GeForce GTX 1660 (4600 TL), Hepsiburada faturalı.
ASUS ROG STRIX GeForce RTX 2060 (6650 TL), Hepsiburada faturalı.

Neyse, böyle İtopya, Vatan, Hepsiburada faturalı vs. Onlarca sıfır ekran kartı satıyor. Dediğim gibi isim vermiyorum ve asla kendisini suçlamıyorum ama mantıklı bir açıklama merak ediyorum.

Bu ürünleri nasıl bu kadar ucuza alabilir?

Hazır sistem alıp ekran kartını çıkarıp satıyor desek? Kutuları ilk siz açacaksınız yazıyor ve pek çok kutuda güvenlik bandı bulunuyor.

Acaba arızalı veya kullanılmış ekran kartlarını alıp, tamir edip ve/veya içindeki en ince toza kadar temizleyip sıfırmış gibi satabilir mi? Sonuçta oraya bir güvenlik bandı eklemek zor değil. Hatta jelatin bile ekleyebilir herkes.

Bugün aynı sitede bir ekran kartının sadece kutusunu satan bir adam görünce, olabilir mi acaba dedim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de oradan ekran kartı almayı düşünüyorum ama uzak olduğu için gidemedim. Tahminimce toplu ve önceden alınmış kartları satıyorlar. Yasal dükkanı olan birinin sıfır diyerek tamirli ekran kartı satması bence pek mümkün değil.

Tamirli değil, hazır sistem alıp kutulayıp satıyorlar. (hazır sistemi parçalarına ayırıp her şeyi kutusuna koyup)

Tamirli değil, hazır sistem alıp kutulayıp satıyorlar. (hazır sistemi parçalarına ayırıp her şeyi kutusuna koyup)
O zaman neden kutularda güvenlik bandı var ve "kutuyu ilk siz açacaksınız" diyor?

Onu anlamadım açıkçası.
Arkadaşım benim bildiğim firma var İstanbul'da esenyurtta cevaba göre bir şey diyeceğim.
Ga...rld

Firmanın adını yazmıyorum çünkü aynı firma hakkında açılan konularda daha önce 1 veya 2 mesajlı yeni hesaplar "çok güvenilir, ben oradan aldım, sorun çıkmadı" tarzında yorumlar yapmışlar.

Eğer firma aynıysa, baş ve son harflerinden anlarsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı