BTK akademi sertifikası çok işe yarar mı?

Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı
Arkadaşlar ben zaten halihazırda yazılımla ilgilenen biriyim lakin bugün bana "daha önceden bildiğin bir şey olsa bile git oradaki eğitimleri bitir, sertifika alırsın, hiç yoktan iyidir, işe girerken çok işine yarar." falan dediler. Benim de kafam karıştı bu sertifikalar sözde mi yoksa gerçekten bir önemi var mı?

Udemy sertifikalarından farklı olduğunu düşünmüyorum.

Yazılımda 0 noktasında değilsen BTK akademi'deki kursların sana bir yararı olmaz. Yine de bak tabi kurs listesine, belki bilmediğin veya ilgini çeken bir şey bulursun.

Bazı eğitimler ve anlatımlar gayet güzel. Bildiğim kadarıyla "1.5 Milyon Yazılımcı" adıyla Devlet desteği ile bir proje olarak kurulduğunu, orda aldığın eğitimleri CV'ne ekleyebileceğini belirtmişlerdi. Televizyonda da haberlere konu olmuştu. Yine de biraz daha araştırabilirsin.

Hocam fark ettiyseniz. Cv'nize eklenebileceğini ve biraz daha araştırması gerektiğini söylüyorum. Bazı eğitimler işe yarıyor. Cv'ye eklemenin de avantajı olacağını düşünüyorum. Sonuçta işi ile ilgili ise her zaman artısı olacaktır. Eklemeyen adaylara göre ;)

Yeni konular

Geri
Yukarı